אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נעילה שלילית בת"א; פוליגון צללה ב-9% אחרי השריפה בחדרה צילום: בלומברג

דיווח שוטף

נעילה שלילית בת"א; פוליגון צללה ב-9% אחרי השריפה בחדרה

ת"א 35 נחלש ב-0.3%, ת"א 125 נסוג ב-0.4%; חברת הנדל"ן פוליגון הודיעה שחלקים מהמרכז המסחרי בחדרה יישארו סגורים לצורך אומדן נזקי השריפה; אינטרקיור קפצה ב-5.5% במחזור השלישי בגובהו - עליות חדות נרשמו במניות קנאביס נוספות

07.10.2018, 16:27 | כתבי שוק ההון

דיווח שוטף מהבורסה בת"א: העדכונים החשובים, המניות הבולטות, אגרות החוב, ועדכוני האנליסטים

ת"א 35 ת"א 125 בנקים-5 טכנולוגיה ביומד נפט וגז נדל"ן

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

16:25 - יום המסחר הראשון של השבוע ננעל בירידות - ת"א 35 נחלש ב-0.3%, ת"א 125 נסוג ב-0.4%; לאומי ריכזה את המחזור הגבוה בבורסה ונסוגה ב-0.4%, טבע איבדה 1.4% במחזור השני, מניית הקנאביס אינטרקיור קפצה ב-5.5% במחזור השלישי בגובהו. עוד עליות בולטות במניות הקנאביס: מדיוי קפצה ב-17.8%, יו ניבו (די פארם לשעבר) זינקה ב-16.6% וטוגדר רשמה עלייה חדה של 10%. פוליגון נפלה ב-9.2% על רקע השריפה במתחם שבבעלות החברה בחדרה.

15:10 - מניית הקנאביס הרפואי אינטרקיור מרכזת את המחזור הגבוה בבורסה ומזנקת ב-9.9% ללא כל דיווח. מניית החברה, שדיווחה לאחרונה על מינוי אהוד ברק ליו"ר הדירקטוריון, רשמה מוקדם יותר היום נפילה של יותר מ-10%.

במחזור השני - לאומי שנחלשת ב-0.5%, במקום השלישי קבוצת דלק שמטפסת ב-0.6%. במקומות הרביעי והחמישי טבע ונייס (בהתאמה) שמאבדות 1.4% ו-2% (שוב בהתאמה).

               

אהוד ברק על רקע קנאביס, צילום: עמית שעל אהוד ברק על רקע קנאביס | צילום: עמית שעל אהוד ברק על רקע קנאביס, צילום: עמית שעל


               
13:10 - וונטייז קופצת ב-13.4% במחזור כפול מהממוצע במניה זו (כ-265 אלף שקל) אחרי שספקית שירותי התוכן חתמה על הסכם הפצה באמריקה הלטינית עם חברת Zeasn. במסגרת ההסכם יופצו שירותי ה-SmartVOD של וונטייז לטלוויזיות החכמות של לקוחותיה של Zeasn במדינות אמריקה הלטינית למשך שנתיים. לאחר מכן יחודש החוזה אוטומטית בכל שנה, כל עוד לא יבוטל על ידי אחד הצדדים. 


לפי הודעת החברה, פועלות כיום באמריקה הלטינית (בעיקר ברזיל וארגנטינה) כ-4.5 מיליון טלויזיות חכמות עם הפלטפורמה של Zeasn.

12:40 - מגמות מסחר בבורסה: בצד השלילי - מניית המכשור הרפואי אקסלנז ביוסיינס נחלשת ב-1.5 ביום תשיעי רצוף של ירידות. מניית דיסקונט השקעות מאבדת 1.5% ביום שמיני של ירידות; בצד החיובי - וויטסמוק תוכנה מתחזקת ב-9.7% ביום שביעי חיובי, מרחביה מוסיפה 5.4% ביום חמישי של עליות.

11:00 - נבידאה קופצת ב-10% אחרי שחברת כלי האבחון הרפואי והתרופות דיווחה על מינוי ג'ד לטקין לתפקיד המנכ"ל. לטקין שימש כממלא מקום המנכ"ל הקודם, מייקל גולדברג, שהתפטר מתפקידו באמצע אוגוסט האחרון.

אספן גרופ הודיעה למשקיעיה על המשך התרחבותה בהולנד. חברת הנדל"ן בראשות היו"ר גיא פרג דיווחה על הסכם לרכישת בניין משרדים במרכז העיר Amstelveen השוכנת דרומית לאמסטרדם, תמורת כ-27.3 מיליון יורו (כ-114 מיליון שקל). הבניין כולל 10 קומות של משרדים המשתרעים על שטח כולל של כ-11,452 מ"ר. דמי השכירות הממוצעים לשנה מסתכמים בכ-2.1 מיליון יורו ומשקפים תשואה שנתית של כ-7.8%.

10:00 - פוליגוןנופלת ב-8.1% אחרי שריפת הענק שאירעה ביום שישי במרכז המסחרי MIXX בחדרה שבבעלות החברה. לפי הודעת חברת הנדל"ן שבשליטת קובי מימון, פוליגון קיבלה אישור לפתיחת מרבית המתחם, אך המבנה שבו אירעה השריפה ואזורים סמוכים לו יישארו סגורים בשלב הנוכחי, כדי להעריך את נזקי השריפה ולטפל בהם.

                         

שריפת הענק במרכז המסחר בחדרה ביום שישי שריפת הענק במרכז המסחר בחדרה ביום שישי שריפת הענק במרכז המסחר בחדרה ביום שישי9:45 - שבוע המסחר בתל אביב נפתח בירידות על רקע המגמה השלילית שנרשמה בסוף השבוע בניו יורק. ת"א 35 ות"א 125 נסוגים ב-0.7%; 29 מתוך מניות ת"א 35 (34 מניות במדד אחרי מחיקת פרוטרום) נסחרות באדום - לייבפרסון מוחקת 5% בתחתית המדד הבכיר, פער ארביטראז' מוריד את מניית טאואר ב-4.5%. בצד החיובי של המדד - פריגו מטפסת ב-1.4%; קבוצת עזריאלי נחלשת ב-0.6% ביום שישי ברצף של ירידות.


09:15 - קבוצת גבאיזכתה בהתמחרות לרכישת נכסי חברת הבניה יעקב אלעזר שהיתה מצויה בקשיים תזרימיים, זאת בתמורה ל-41 מיליון שקל, כך אישר בחמישי האחרון בית המשפט המחוזי בת"א. בתמורה לסכום שתשלם, יועברו לבעלות קבוצת גבאי כ- 250 יחידות דיור ופארק נופש.

 

7:30 - פותחים שבוע בבורסת ת"א: המסחר באחוזת בית יפתח על רקע הירידות שנרשמו ביום שישי האחרון בוול סטריט. 

מניית חברת הנדל"ן בראק אן.ויצפויה לבלוט לאחר שדווחה כי השקיעה כ־40% מהמזומנים שבקופתה ברכישת 4% ממניות קונסאס - החברה החמישית בגודלה בשוק הנדל"ן המסחרי הגרמני. שווי העסקה מוערך בכ־35 מיליון יורו.

גם מניית בנק לאומיעשויה לרכז עניין לאחר שנודע ביום חמישי האחרון כי בעלי המניות של בנק לאומי דחו ברוב קולות את מינויו של ד"ר יורם טורבוביץ' כדירקטור חיצוני בלאומי והעדיפו על פניו את ד"ר שמואל בן צבי ואוהד מראני, שני דירקטורים מכהנים.

המשמעות היא שטורבוביץ', שהיה מועמד להתמנות בהמשך לתפקיד יו"ר דירקטוריון הבנק, לא יקבל כמובן את התפקיד.

 בורסת תל אביב , צילום: בלומברג בורסת תל אביב | צילום: בלומברג  בורסת תל אביב , צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות