אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שני נרצחים בפיגוע בברקן, ההרוגה נמצאה כפותה

שני נרצחים בפיגוע בברקן, ההרוגה נמצאה כפותה

נקבע מותם של גבר ואישה שנפצעו אנושות באזור התעשייה מירי המחבל, בצה"ל אישרו כי מדובר בפיגוע טרור. הנרצחת נמצאה כפותה באזיקונים, נמשך המצוד אחר המחבל. דובר צה"ל: "צריך לבדוק איך הוא נכנס עם נשק. יכול להיות שיש לו עוד מניעים, אבל זה פיגוע טרור חמור"

07.10.2018, 11:11 | אלישע בן קימון, ynet

גבר ואישה נרצחו ביריות באזור התעשייה ברקן, וצה"ל הבהיר - מדוע בפיגוע על רקע לאומני. לפי הצבא, לפלסטיני בן 23 מהכפר שוויקה שבנפת טול כרם ייתכן שהיו מניעים נוספים, אבל הוא קבע חד-משמעית ביחד עם שב"כ כי לאור הממצאים שעלו מדובר בפיגוע טרור. המחבל הועסק בשבעת חודשים באחרונים במפעל שבו ביצע את הפיגוע, ולפי מערכת הביטחון לא הייתה התרעה ממוקדת לפני הפיגוע.

שני בני אדם - גבר ואישה - נפצעו אנושות מהירי של המחבל. בהמשך נקבע מותם. יוסי דגן, יו"ר המועצה האזורית שומרון, אמר כי הנרצחת נמצאה כפותה באזיקונים על רצפת המפעל. אישה נוספת בת 54 נפצעה בינוני. היא סיפרה לפרמדיקים כי יצאה לבדוק מה מקור הרעש ששמעה, ואז זיהתה את המחבל שירה לעברה. לאחר מכן התחבאה מתחת לשולחן.

בורח עם הנשק ביד. תיעוד בריחת המחבל בורח עם הנשק ביד. תיעוד בריחת המחבל בורח עם הנשק ביד. תיעוד בריחת המחבל

דובר צה"ל, תא"ל רונן מנליס, אמר כי "מתנהלים כרגע שני מאמצים - מרדף אחרי המחבל באמצעות כוחות מתוגברים וחקירת האירוע עם שב"כ". לדבריו, המחבל נשא אישור עבודה באזור התעשייה, "אבל עדיין צריך לבדוק איך נכנס עם נשק, וזה ייבדק. יכול להיות שיש לו עוד מוטיבים חוץ מהרקע הלאומני אבל זה עדיין פיגוע טרור".

"הוא מחבל חמוש במנוסה ולכן עושים מאמצים רבים לתפוס אותו עם מירב הכוחות שיש לנו, כדי ולסיים את המרדף הזה", אמר תא"ל מנליס. "כל הסימנים ללמה זה פיגוע הם חלק מהחקירה ולא ניכנס אליהם לפני שהוא ייעצר וייתפס".

זירת הירי בברקן זירת הירי בברקן זירת הירי בברקן

"אזור התעשיה ברקן הוא מרחב של דו-קיום שעובדים בו מדי יום פלסטינים עם היתר וישראלים", הוסיף תא"ל מנליס בתדרוך כתבים. "נלמד את אירועי היום ונבחן איך מתקדמים להמשך, אבל הדו-קיום פה הוא חלק מהמשימות של צה"ל לאפשר ביטחון ותחושת ביטחון". הוא ציין כי בברקן מועסקים 3,300 פלסטינים עם היתר עבודה, ומספר דומה של יהודים: "זה מרחב של דן קיום אבל מייצר גם אתגרים כמו זה שראינו הבוקר".

שר הביטחון, אביגדור ליברמן, כתב בחשבון הטוויטר שלו: "צה"ל וכוחות הביטחון מנהלים מצוד נרחב אחר המחבל בן הבליעל שביצע את הפיגוע הקשה בברקן. זה רק עניין של זמן עד שנשים עליו את היד".

זירת הירי בברקן, צילום: יריב כץ זירת הירי בברקן | צילום: יריב כץ זירת הירי בברקן, צילום: יריב כץ

עובד בכיר בחברה שבה פתח המחבל באש אמר: "אנחנו בהלם ממה שקרה, זה יום קשה עבורנו. אנחנו מתפללים לשלומם של מי שנפגע. עובד התקשר אליי הבוקר מהמפעל והודיע לי שזה קרה. אי אפשר היה להיכנס לברקן והבנתי שהפצועים פה בבילינסון אז נסעתי לפה. כרגע, כמה שעות אחרי האירוע, אי אפשר לדעת האם זה ישפיע וכמה".

דובר הג'יהאד האסלאמי, דאווד שהאב, אמר כי "אירוע הירי במפעל בשומרון הוא תשובה לפשעי ישראל בעזה, בירושלים ובחאן אל-אחמר, ותשובה לפגיעה של ישראל במסגד אל-אקצא. אנו קוראים לעמנו להתקומם נגד טרור ההתנחלויות עד שיופנו, והגדה המערבית תשוחרר מההתנחלויות ומהמתנחלים".

ממד"א נמסר כי בשעה 7:39 התקבל דיווח במוקד מד"א במרחב ירקון על אירוע ירי באזור התעשייה. חובשים ופרמדיקים של מד"א החלו להעניק טיפול רפואי לשלושת הפצועים, בהם גבר ואישה בשנות השלושים לחייהם שמצבם מוגדר אנוש והם מחוסרי הכרה. בנוסף פינו הצוותים לבית החולים בילינסון אישה בת 54, כשהיא סובלת מפציעה חודרת בפלג גופה העליון.

 , צילום: יריב כץ צילום: יריב כץ  , צילום: יריב כץ

הפרמדיקים של מד"א דוד ברוכי ונריה תקוע סיפרו: "כשהגענו למקום ראינו שלושה פצועים מירי שוכבים. שניים מהם היו מחוסרי הכרה עם פציעות ירי בגופם ואישה נוספת הייתה בהכרה מלאה עם פציעות ירי בפלג גופה העליון. הענקנו להם טיפול רפואי ואת האישה פינינו לבית החולים כשמצבה קשה ויציב".

הפרמדיקים הוסיפו: "מצאנו פצועה נוספת נמצאה מתחת לשולחן כשהיא נמצאת עם פגיעה בפלג הגוף העליון. לפצועה הזו הענקנו טיפול מציל חיים ראשוני והעברנו אותה למרכז הטראומה בבית החולים בילינסון בהכרה מלאה. בדרך היא סיפרה לנו הפצועה שהיא שמעה רעש, היא יצאה החוצה לבדוק מה פשר הרעש ואז היא עמדה מול המפגע שירה לכיוון שלה. הבאנו אותה במצב קשה בהכרה לביה"ח בילינסון".

מצבה של האישה שפונתה לבילינסון הוגדר בתחילה קשה, אבל בהמשך השתפר מצבה והוא מוגדר כעת בינוני. היא נפצעה בבטנה ולא נשקפת סכנה לחייה.

 , צילום: יריב כץ צילום: יריב כץ  , צילום: יריב כץ

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות