אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

עובדי חדשות עשר בישיבת מועצת הרשות השנייה: "מסיימים את הסחבת. מאשרים את המיזוג"

העובדים דבקים במסר מהנהלת הערוץ - שללא צליחת המיזוג עם רשת, דינו של הערוץ להיסגר. הם קראו ליו"ר המועצה יוליה שמאלוב-ברקוביץ', המתנגדת לצעד, לאשר את המיזוג בכל זאת

07.10.2018, 11:46 | יואב סטולר
עובדי חברת חדשות עשר הצטרפו הבוקר (א') לישיבת מועצת הרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו בתל אביב. העובדים שהגיעו וביניהם כתבי החדשות המוכרים של החברה, שבחלקם מכהנים גם בוועד חברת החדשות – אושרת קוטלר, נגה ניר נאמן, מגישת המהדורה וכתבת, מתן חודורוב, לשעבר יו"ר הוועד וכתב הכלכלי, טל שורר, יו"ר הוועד המכהן וכתב הספורט, ברוך קרא ועוד. הם קראו "היום מסיימים את הסחבת. מאשרים את המיזוג" 

העיתונאים של חדשות עשר מתנגדים להסתייגות שעולה מיו"ר הרשות השנייה, יוליה שמאלוב-ברקוביץ', בגין סוגיית מיזוג ערוץ עשר וחברת "רשת". אלו קראו ופנו באופן אישי אל יושבת הראש עם כניסתה לאשר את המיזוג ולא לאמץ את חוות הדעת המשפטית שהיא מחזיקה בה ומתנגדת לצעד. חוות דעת שיש סותרות לה בקרב הצדדים ושנותרה עד כה סמויה לעין ציבורית.

קראו עוד בכלכליסט

מאמצים אלו והדרישה לשוב ולהשמיע את קולם בישיבת הרשות השנייה מגיעים לאחר ניסיונות מצד אנשי חדשות עשר לפנות ולשכנע חברי מועצה. העובדים שכבר מתורגלים בסכנת הפיטורים מהסבבים הקודמים של החשש לפעילות הערוץ, דבקים במסר שהגיע בצורה ברורה גם מן ההנהלה והבעלים – והוא שלולא צליחת המיזוג דינו של ערוץ עשר, נגזר לסגירה והם צפויים להישלח לביתם.

עובדי ערוץ 10 בישיבת מועצת הרשות השנייה, צילום: ארגון העיתונאים עובדי ערוץ 10 בישיבת מועצת הרשות השנייה | צילום: ארגון העיתונאים עובדי ערוץ 10 בישיבת מועצת הרשות השנייה, צילום: ארגון העיתונאים

ברשות השנייה מסרבים להודיע האם תיערך היום הצבעה בקרב חברי הרשות בסוגיית המיזוג, ועל כן עשו עשרות עובדי חברת החדשות בתמיכת ארגון העיתונאים את דרכם הבוקר לישיבה. אם הצבעה שכזו אכן תחול בהמשך היום יהיה זה מבחינתם מאמצים אחרונים בתקווה להבטיח את עתידם התעסוקתי ועתידה העיתונאי של חברת החדשות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות