אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בבנק ירושלים מנצלים את תנופת התיירות: מכפילים עמלת משיכה מכספומט לתיירים

בבנק ירושלים מנצלים את תנופת התיירות: מכפילים עמלת משיכה מכספומט לתיירים

תייר שימשוך מזומן מכספומט של בנק ירושלים שלא סמוך לסניף הבנק ישלם עמלה של כ-12 שקלים. לקוחות שימשכו מאותו כספומט מזומן דרך כרטיס אשראי ישראלי ישלמו 5.9 שקלים. רק לקוחות שישתמשו בכרטיס אשראי שהנפיק להם הבנק יהיו פטורים מתשלום

07.10.2018, 12:54 | רחלי בינדמן

בבנק ירושלים החליטו לגזור קופון על זרם התיירים שנכנס לישראל ולהכפיל את העמלה שישלמו אם ימשכו כסף מכספומט מרוחק של בנק ירושלים באמצעות שמימוש בכרטיס אשראי זר.

בבנק דיווחו כי החל מ-17 באוקטובר מי שימשוך מזומן ממכשיר מרוחק של בנק ירושלים – כלומר, כספומט שלא סמוך לסניף של הבנק, באמצעות כרטיס אשראי זר (שלא הונפק בישראל), ישלם עמלה בגובה של 11.9 שקלים על המשיכה – סכום כפול מזה שהיה קיים עד כה שעמד על 5.9 למשיכה.

סניף של בנק ירושלים סניף של בנק ירושלים סניף של בנק ירושלים

לעומת זאת, לפי הודעת הבנק, לקוחות שימשכו מזומן מכספומט מרוחק באמצעות כרטיס אשראי ישראלי יהנו "מהטבה" וישלמו עמלה של 5.9 שקלים. עם זאת, לא ברור מדוע בבנק ירושלים התייחסו לעלות הזו, שכן לפי התעריפון המקורי של הבנק מלכתחילה לקוחות אלו שילמו עמלה של 5.9 שקלים ואילו רק לקוחות בנק ירושלים שמחזיקים בכרטיס אשראי בנקאי יהיו פטורים מתשלום עמלה על משיכה כזו.

בפיקוח על הבנקים מאפשרים לבנקים לגבות עמלת משיכה מכספומט מרוחק שממוקם במרחק של יותר מ-500 מטר מהסניף – זאת בניגוד למשיכה מכספומט שצמוד לבנק שמשיכה דרכו נחשבת לפעולה בערוץ ישיר שעלותה תנוע בין 1.3  ל-1.6 שקלים או תיחשב כשורה במסלול העמלות השורה שלו זכאי הלקוח. בפיקוח על הבנקים מסבירים את מתן האפשרות לבנקים לגבות עמלה כה גבוהה בשל עלות הצבת כספומט מרוחק שכוללת למשל דמי שכירות והצורך להביא אליו שטרות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות