אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
התפתחות בפרשת השוחד בתע"א: עובדים נחקרים בחשד לקבלת שוחד צילום: תעשייה אווירית

התפתחות בפרשת השוחד בתע"א: עובדים נחקרים בחשד לקבלת שוחד

המשטרה חוקרת עובדים בחברה בחשד שנענו להצעת שוחד שקיבלו מספקי חלפים בתמורה לזכייתם במכרזים

07.10.2018, 16:15 | תומר גנון

התפתחות בפרשת השוחד בתע"א: המשטרה חוקרת עובדים בחברה בחשד שנענו להצעת שוחד שקיבלו מספקי חלפים בתמורה לזכייתם במכרזים. על פי מקורב לחקירה, לא מדובר בעובדים בדרגות בכירות.

קראו עוד בכלכליסט

בשבוע שעבר נעצרו בעל מפעל החלפים ממרכז הארץ ובנו, בחשד שהבטיחו לעובדים בתע"א אחוזים מכל עסקה שאלה יטו עבורם. האב ובנו יובאו מחר להארכת מעצר בבית משפט השלום בראשל"צ. שמם אסור בשלב זה לפרסום.

עובדים בתע"א (אין קשר בין המצולמים לכתבה), צילום: תעשייה אווירית עובדים בתע"א (אין קשר בין המצולמים לכתבה) | צילום: תעשייה אווירית עובדים בתע"א (אין קשר בין המצולמים לכתבה), צילום: תעשייה אווירית

"מדובר במי שעל פי החשד שיחד עובד התעשייה האווירית על מנת לקדם אינטרסים כלכליים שלו", כתב השופט גיא אבנון בהחלטתו מהשבוע שעבר להאריך את מעצרו של האב ב-6 ימים. "עיינתי בחומרי החקירה וקבעתי שיש חשד סביר הקושר את החשוד באופן משמעותי יותר. הונחה לפני רשימה ארוכה של פעולות חקירה".

על פי הודעת המשטרה, הבוקר פתחה היחידה הארצית לחקירת פשיעה חמורה ובינלאומית (יאחב"ל) בלהב 433 בשלב ב' של חקירה גלויה על תהליכי רכש בחברות ביטחוניות. החקירה מתנהלת בשיתוף עם הממונה על הביטחון במשרד הביטחון (המלמ"ב) ובליווי המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה.

מתע"א נמסר: "התעשיה האוירית מברכת על בדיקת המשטרה, שהחלה ביוזמת החברה. נמשיך לשתף פעולה באופן מלא עם החקירה ולעשות את כל הנדרש על מנת להבטיח את מיצוי הבדיקה ונקיטת כל פעולה שתתחייב ממנה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
עכשיו חברת "חלל" ביטלה חוזה עם יצרנית לווין אמריקאי כי המדינה מוכנה לתת לה
את המימון הכמעט מלא עבור זה שהתע"א תבנה את הלוין בעלות כמעט כפולה מההצעה האמריקאית . ברור שחברת "חלל" הסכימה. למעשה יש פה העברת כסף ממשלם המיסים אל כיסי העובדים שהלכו להצביע בפריימריז עם האוטובוסים . ככה דופקים את עם ישראל.
רוברט  |  08.10.18
3.
ניסינו למכור חומרי ניקיון לתע"א: אמרו לנו לבוא להדגים את החומר. הגענו .
המנהל במקום אמר שיש לו ישיבה ושהוא שולח את סגנו . חיכינו לסגן חצי שעה ואחרי זה הוא הודיע שהוא לא מגיע ובמקום זה הוא שולח את אחראי מחלקת התחזוקה . אחרי שעה המתנה אותו אחראי אמר שיש לו ישיבה ושהוא לא יוכל להגיע אבל אחד מהעובדים יגיע ונוכל להדגים לו ואותו עובד ימסור את התרשמותו . העובד הגיע ואמר שהוא לא מבין בזה ושיביאו איזה מישהו אחר שהוא מכיר . הגיע בחור עולה חדש מרוסיה שעובד בתור מנקה . הראנו לו את החומר והוא שאל מה אנחנו רוצים ממנו . אמרנו לו שכלום והלכנו . ככה נראה הבית בושת הזה שנקרא תעשיה אווירית . ואתם אחרי זה שואלים למה המיסים גבוהים . לגבי חומרי הניקוי - ברור שאף אחד מהזו##נות שם לא חזר אלינו . מישהו כנראה משלם שם צ'ק. אחרי זה עבהרתי לאמריקה ואני מוכר פה את החומרים בקלות וכל מקום שאני מגיע אנשים מקשיבים כי פה אין את השחיתות של ישראל.
רוברט  |  08.10.18