אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרשת השוחד במשרד התחבורה: המשטרה עצרה את איש עסקים סעיד עפיפי צילום: shutterstock

פרשת השוחד במשרד התחבורה: המשטרה עצרה את איש עסקים סעיד עפיפי

עפיפי, בן לאחת המשפחות העשירות והמוכרות בנצרת, חשוד במתן שוחד לבכיר במשרד התחבורה שנעצר בשבוע שעבר. על פי החשד טובות ההנאה נתנו בתמורה לקידום ענייניו וענייני מקורביו במשרד התחבורה. ביהמ"ש האריך את מעצרו עד יום רביעי

07.10.2018, 19:08 | תומר גנון

המשטרה עצרה הבוקר את איש העסקים סעיד עפיפי, בן לאחת המשפחות העשירות והמוכרות במגזר הערבי, בחשד למתן שוחד לבכיר במשרד התחבורה שנעצר בשבוע שעבר.

קראו עוד בכלכליסט

סעיד עפיפי, בן לאחת המשפחות העשירות והמוכרות במגזר הערבי, נעצר, צילום: shutterstock סעיד עפיפי, בן לאחת המשפחות העשירות והמוכרות במגזר הערבי, נעצר | צילום: shutterstock סעיד עפיפי, בן לאחת המשפחות העשירות והמוכרות במגזר הערבי, נעצר, צילום: shutterstock

על פי החשד עפיפי, בעל השליטה (75%) בחברת סיטי לדור העוסקת על פי רשם החברות בתחום הבנייה, נתן טובות הנאה לבכיר במשרד התחבורה בתמורה לקידום ענייניו ומקורביו, ובהן חברות שאיתן יש לו קשרים עסקיים. שופט בית משפט השלום בראשל"צ, גיא אבנון, האריך את מעצרו של עפיפי עד יום רביעי, וקבע כי חומרי החקירה מבססים חשד סביר לעבירות המיוחסות לו.

קבוצת עפיפי מנצרת, שבבעלותה חברת ההסעות מצפון הארץ "נצרת", מנוהלת כיום על ידי הדור השלישי והרביעי של המשפחה. החברות שבבעלותה עוסקות מלבד תחבורה, גם בתיירות, טכנולוגיה, מלונאות ונדל"ן. סנגורו של עפיפי, עמרן חטיב, אמר בדיון כי לחברה שבשליטת עפיפי אין קשר למשרד התחבורה.

חברת נתיב אקספרס, שבבעלות משפחת עפיפי, נוסדה ב-2001 כחלק מהפרטת רווי התחבורה הציבורית. מתחילת 2009 היא מפעילה 17 קווים באשכול נתניה תל אביב ואת אשכול הגליל הגדול שם מועפיל כ-250 קווים. לפי נתוני החברה היא מעסיקה כ-800 עובדים, מתוכם 715 נהגים. צי הרכב שלה כולל כ-600 אוטובוסים שונים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות