אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מתחרה לתן ביס וסיבוס: חברת WOLT מפינלנד נכנסת לפעילות בישראל צילום: YOUTUBE

מתחרה לתן ביס וסיבוס: חברת WOLT מפינלנד נכנסת לפעילות בישראל

WOLT הפינית היא אפליקציה להזמנת מזון באופן מקוון ועובדת בעיקר עם מסעדות ודוכני מזון טרנדים שאין להם שירות משלוחים. החברה מינתה מנכ"ל מקומי – אימרי גלאי – מי שהיה בעבר מנכ"ל AIRBNB בישראל ועבד בחברת גט

07.10.2018, 21:09 | אורנה יפת

מתחרה לתן ביס וסיבוס. חברת WOLT מפינלנד נכנסת לפעילות בישראל. החברה הפינית מינתה מנכ"ל מקומי – אימרי גלאי – מי שהיה בעבר מנכ"ל AIRBNB בישראל ועבד בחברת גט. כמו כן, פירסמה החברה הפינית מודעת דרושים לפיה היא מחפשת בישראל מנהל פיתוח עסקי ומנהל אופרציה לשיתופי פעולה עם לקוחות.

קראו עוד בכלכליסט

Wolt היא אפליקציה להזמנת מזון באופן מקוון ועובדת בעיקר עם מסעדות ודוכני מזון טרנדים שאין להם שירות משלוחים. החברה נוסדה בשנת 2014 ומפעילה אלפי שליחים בעולם. החברה מאפשרת למסעדות שאין להן שירות משלוחים לקבל מעטפת כוללת מלקיחת הזמנה דרך סליקה ועד המשלוח עצמו. את המשלוחים מבצעת החברה באמצעות שליחים עם אופנועים, אופניים או רכבים, בהתאם לעיר ולתנאי מזג האוויר.

משלוח של חברת וולט, צילום: YOUTUBE משלוח של חברת וולט | צילום: YOUTUBE משלוח של חברת וולט, צילום: YOUTUBE

החברה נכנסת לשוק המקומי בתקופה בעייתית בה מנהלים המסעדנים מאבק נגד הרגולטור והחברה עשויה להתקל בחסם המחאה. מצד שני, מבחינת המסעדנים מדובר בבשורה שכן המאבק שלהם הוא גם נגד גובה העמלות של תן ביס וסיבוס, והם שואפים להוריד את גובה העמלות שפוגעות להם בהכנסות. כיום עומדות העמלות הממוצעות של תן ביס על 6%-7% ממחיר המנה כאשר מדובר בישיבה במסעדה ועל 10%-12% במשלוחים. המסעדנים מעוניינים במתחרה חדשה שתיכנס לשוק אך טטוענים כי ירתמו לקידומה במידה והעמלות שלה יהיו נמוכות מאלה שגובות כיום תן ביס וסיבוס.

לפני כחודשיים נמכרה חברת תן ביס לחברת Takeaway.com מהולנד בתמורה ל 135 מיליון יורו. תן ביס שנוסדה על ידי תמיר כרמל ביצעה ב-2017 כ-15 מיליון הזמנות בשווי של 140 מיליון יורו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות