אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
היום: בחירות לארגון עובדי תע"א - יאיר כץ צפוי לנצח בהליכה צילום: יח"צ

היום: בחירות לארגון עובדי תע"א - יאיר כץ צפוי לנצח בהליכה

14 אלף עובדי התעשייה האווירית ישתתפו בבחירות לארגון, שבהן מסתמן רוב ברור למזכיר המכהן יאיר כץ - בנו של שר העבודה והרווחה חיים כץ. בשבוע שעבר נדחתה עתירת יריבו היחיד של כץ, שביקש לדחות את הבחירות

08.10.2018, 07:15 | אמיתי גזית

כ-14 אלף עובדי התעשייה האווירית ישתתפו היום (ב') בבחירות לארגון עובדי התעשייה האווירית, ולתפקיד מזכיר הארגון.

קראו עוד בכלכליסט

כיום מכהן בתפקיד יאיר כץ, בנו של שר הרווחה חיים כץ ומזכיר הארגון במשך 20 שנה, לאחר שניצח בבחירות שנערכו רק לפני 5 חודשים במאי.

יאיר כץ יוצא מלהב 433, צילום: אוראל כהן יאיר כץ יוצא מלהב 433 | צילום: אוראל כהן יאיר כץ יוצא מלהב 433, צילום: אוראל כהן

אין ספק כי כץ הבן יחזיק בתפקיד, בעיקר משום שנראה כי המתמודד היחיד נגדו, מוטי פרץ, הרים ידיים ומתכונן לתבוסה. בשבוע שעבר דנה רשות השיפוט של ההסתדרות בעתירה של פרץ, שבמסגרתה הוא ביקש לדחות את הבחירות. רשות השיפוט דחתה את העתירה על הסף בשלל טענות, אך נראה כי הסיבה העיקרית לכך שמלכתחילה לא היה לפרץ סיכוי היא העובדה כי הוא ייצג את עצמו ולא נעזר בעורך דין בגלל בעיות מימון.

פרץ הפסיד לכץ גם בבחירות שנערכו במאי. בשתי מערכות הבחירות עתר לבית הדין של הסתדרות העובדים בטענה זהה כי ארגון העובדים מפלה אותו בכך שהחליט כי הבחירות יערכו מיד לאחר חופשה ארוכה - במאי הם נערכו אחרי פסח, וכעת לאחר הקיץ וחגי תשרי.

חוקי ארגון העובדים מחייבים הודעה מראש על בחירות לפחות 45 ימים לפני המועד, אלא שלטענת פרץ בשני המקרים פרק הזמן הזה חפף לחופשות ארוכות שבהן נעדרו עובדי תע"א מהעבודה וכך לא התאפשר לו לנהל מערכת בחירות ולקיים כנסי עובדים.

בפעם הקודמת ארגון העובדים הסביר כי הבחירות התקיימו בחופזה משום שמזכיר הארגון הקודם אהוד נוף פרש לגמלאות ונדרש למצוא לו ממלא מקום במהירות. במאי ארגון העובדים התחייב בפני בית הדין של ההסתדרות כי מערכת בחירות נוספת תיערך בנובמבר באופן שיאפשר התמודדות שוויונית בין המועמדים. אלא שבאוגוסט הודיעה הארגון כי הבחירות יוקדמו לאוקטובר.

האיומים מעל ראשו של כץ

מעל ראשו של כץ מרחפים שני איומים שהתפתחות בהן עשויה להחליש את כוחו, ובעתירתו טען פרץ כי גם מהסיבה הזאת כץ מיהר לקיים מערכת בחירות: היועמ"ש צריך להכריע באשר להמלצת המשטרה להעמיד לדין את יאיר ואת אביו בפרשה שבה נחשדו בסחיטת עובדי תע"א. במקביל בשנה האחרונה מבקר המדינה בדק את פעילות ארגון העובדים בתקופה שקדמה לכהונתו של יאיר כץ, וטיוטה של מסקנותיו נשלחה במאי למבוקרים ובהם חיים כץ, אהוד נוף והנהלת החברה. הדו"ח יפורסם בעוד כמה חודשים, וככל הידוע הוא כולל ביקורת נוקבת על הפעילות הכספית של ארגון העובדים. הביקורת לא עוסקת ביאיר כץ ובכהונתו הקצרה, אך משום שהוא שואב את כוחו מקרבתו המשפחתית לשר הרווחה וחולשה פוליטית של האב עשויה להשפיע גם על הבן.

ללא קשר לפרשיות אלה, בשבוע שחלף נעצרו מנהלים בחברה חיצונית שסיפקה רכיבים לתעשייה האווירית בחשד כי שיחדו עובדים זוטרים כדי שיאפשרו להם לזכות במכרזים. אתמול עוכבו לחקירה חמישה עובדים, אחד שוחרר למעצר בית היתר שוחררו ללא כל מגבלות. ככל הידוע אין כל חשדות כנגד נציגי ארגון העובדים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

10 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

10.
שחיתות
השחיתות של החברה מתבטאת באופנים שונים. החל מבחירת יו"ר לחברה שיודע להיות פקיד בלשכת ראש הממשלה,בהמשך לבחירת מנכ"ל לחברה שהגיע מהצבא ואין לו מושג בתחום העסקי או בפרוייקטיים מורכבים כמו שעושה התעשייה האווירית במיליוני דולרים. וגם עכשיו, הבן של חיים כץ עומד להיבחר כיו"ר ארגון העובדים.איך לא ייבחר??? מתי תיפסק השחיתות???
ליה  |  08.10.18
לכל התגובות