אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בזמן שאנטרופי יוצאת נגד השכר של עידו חג'ג', האחים דואגים גם לאחות צילום: טל צ'יקורל

בזמן שאנטרופי יוצאת נגד השכר של עידו חג'ג', האחים דואגים גם לאחות

קבוצת חג'ג' דחתה בפעם השנייה את ההצבעה על תנאי העסקת המנכ"ל, שמקווה לפתור את המחלוקת עד למועד ההצבעה. האסיפה אישרה את המשך עבודתה של האחות כנרת סמיט כמנהלת פרויקטים

08.10.2018, 07:25 | חזי שטרנליכט

מחלוקת חריפה בין עידו חג'ג', מנכ"ל אחת מחברות הבנייה הבולטות בגוש דן, קבוצת חג'ג' ייזום נדל"ן, לבין חברת הייעוץ לגופים המוסדיים אנטרופי בנוגע לתנאי העסקתו. המחלוקת הובילה לדחייה נוספת, פעם שנייה ברציפות, בקביעת המועד להצבעת בעלי המניות על תנאי שכרו ובעיקר הבונוס המוצע למנכ"ל. באסיפה הנוכחית אמורים היו בעלי המניות להצביע על קיצוץ בתקרת הבונוס לעידו חג'ג' שהופחת מ־4 ל־2.1 מיליון שקלים בשנה. במקביל הועלתה תקרת השכר השנתית שלו מ־1.2 ל־1.4 מיליון שקל. המועד הנוכחי נדחה לסוף אוקטובר, כאשר עד אז צפוי חג'ג' לקיים מו"מ מול אנטרופי במטרה להגיע להבנות.

קראו עוד בכלכליסט

באנטרופי פרסמו נייר עמדה למוסדיים שבו הביעו התנגדות לתנאי העסקתו של חג'ג'. אסיפת בעלי המניות ידעה כבר שני גלגולים, כאשר סוגיית תנאי העסקתו של חג'ג' הייתה הגורם שהוביל למחלוקות. האסיפה המקורית זומנה בתחילה לסוף חודש יולי האחרון אך בוטלה וזומנה מחדש ליום חמישי האחרון (4.10). למרות השינויים הללו, באנטרופי המשיכו להתנגד לתנאים החדשים. "בהתאם להערותינו לחברה, תמיכתנו בגידול הרכיב הקבוע הייתה ניתנת לו הייתה מפחיתה החברה את תקרת המענק בשיעור ניכר אף מזה המוצע", כותבת מנהלת מחלקת ניתוחי הפרוקסי של אנטרופי מיכל דקל־אלרואי יחד עם האנליסט רם עבודי, בנייר העמדה שהגיע לידי "כלכליסט". באנטרופי הציגו בעבודתם טבלה שמציגה באור לא מחמיא את היקפי התגמול של חג'ג', שהיוו את ליבת המחלוקת בין הצדדים.

צחי חג צחי חג'ג' | צילום: עמית שעל צחי חג

לפי גורמים בשוק ההון המעורים בפרטים, המוסדיים הבולטים המחזיקים במניות החברה כבר נכונו לאשר את מתווה תנאי העסקתו של חג'ג'. מטעמי זהירות, בחר חג'ג', לדחות ההצבעה על נושא זה במספר שבועות, במטרה לנצל את הזמן ולפתור את המחלוקת מול אנטרופי. פגישה בין הצדדים צפויה להתקיים בימים הקרובים.

כשמשווים את תגמולו לשאר החברות הציבוריות מגלים בהתחשב בבונוס השנתי, שחג'ג' נמצא בצמרת המשתכרים בניהול חברות הבנייה הציבוריות.

בזמן שהבונוס של המנכ"ל תפס את עיקר תשומת הלב, הסכימו באנטרופי לאשר עסקת בעלי עניין אחרת - תנאי העסקת האחות לבית חג'ג' כנרת סמיט שמועסקת כמנהלת פרויקטים בחברה. תנאי העסקתה של סמיט לא השתנו כמעט, והגמול החודשי לו היא זכאית כולל שכר של 25 אלף שקל בתוספת מע"מ. עם זאת, לסמיט יש צ'ופר מהבוסים בקבוצה, לא טריוויאלי למקום עבודתה במשרדי החברה שברחוב הארבעה בתל אביב — תוספת חניה בעלות של 10,000 שקלים בשנה.

מקבוצת חג'ג' נמסר בתגובה: "נוכח הגידול המשמעותי ברווחיי החברה, אנטרופי, הגוף המייעץ לקבוצת חג׳ג׳, הציע לשנות את הרכב השכר בהתאם למדיניות אותה הוא מוביל לשינוי ההסכמים בחברות הבורסאיות. על אף אישור נציגי המוסדיים, החליטה קבוצת חג'ג' מיוזמתה לדחות את מועד הישיבה כדי ללכת בעצה אחת עם הגורם המייעץ בנוגע להרכב התגמולים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות