אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הראל פיננסים מגייסת קרן נדל"ן חדשה בהיקף של 180 מיליון שקל

הראל פיננסים מגייסת קרן נדל"ן חדשה בהיקף של 180 מיליון שקל

קרן ההשקעות תתמקד בהשקעה בארה"ב בנכסים מניבים אשר סובלים מתפוסה חלקית או ניתנים לשדרוג; חלק מהכסף יגויס ממוסדיים, שכבר הביעו את רצונם להשקיע בקרן, בהם הכשרה חברה לביטוח

08.10.2018, 13:42 | אמיר רוזנבאום

הראל פיננסים, זרוע הפיננסים של קבוצת הראל, הודיעה היום (ב') על השקת קרן נדל"ן חדשה בשם "הראל פיננסים השקעות בנדל"ן". לפי הדיווח, היקף הגיוס הראשוני המתוכנן הוא כ-180 מיליון שקל, כאשר חלק מהכסף יגויס מלקוחות מוסדיים, שכבר הביעו את רצונם להשקיע בקרן, בהם הכשרה חברה לביטוח.

קראו עוד בכלכליסט

המודל העסקי של הקרן מבוסס על השקעה בנכסי "value add", כאשר המטרה היא רכישה של נכסים מניבים אשר סובלים מתפוסה חלקית או ניתנים לשדרוג, בעיקר בתחום הדיור. מדובר בהשקעות בודדות שניתן להשקיע בהן הון של 2-10 מיליון דולר בעסקה. לרוב, אסטרטגיית ההשקעה כוללת תוכניות שיפוץ, שיפור בשיעורי תפוסה, החלפת חוזי השכירות והעלאת שכר הדירה לרמה הדומה לנהוג בשוק. תקופת חיי הקרן היא 6 שנים, עם אפשרות לעד שתי הארכות של שנה כל אחת.

טל קדם - מנכ"ל הראל פיננסים טל קדם - מנכ"ל הראל פיננסים טל קדם - מנכ"ל הראל פיננסים

בהראל ציינו כי עיתוי הקמת הקרן החדשה אינו מקרי. בתקופה שבה מצד אחד משקיעים מוסדיים ממשיכים להגדיל חשיפה להשקעות אלטרנטיביות על חשבון מניות ואג"ח, אך מצד שני מחירי הנדל"ן בארה"ב נמצאים ברמה הגבוהה ביותר בעשור האחרון – הובילה ליצירת מנגנון ייחודי בקרן של הראל פיננסים.

בין השאר, מאפשרת הקרן החדשה גידור של העלאת הריבית, אופציית PUT למכירת הנכסים בתשואת מינימום אטרקטיבית בעת משבר, בטוחות ועוד.

לקרן הוקמה ועדת השקעות ייעודית שכוללת חברים בעלי התמחות וניסיון רב שנים בתחום הנדל"ן, כמו דוד לב (לבקו), ששימש בעבר יועץ מיוחד לקבוצת הראל ביטוח בהשקעות בנדל"ן בארץ ובחו"ל וכיהן במשך שנים כמנכ"ל חברות נדל"ן שונות בהן אזורים ונכסים ובניין.

המנכ"ל הנבחר של קרן הנדל"ן הוא רו"ח גבי מושייב, אשר עמד בראש צוות החשיבה וההקמה בשנה האחרונה בהראל פיננסים. מושייב בעל ניסיון של למעלה מ-10 שנים כרו"ח.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות