אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אינטל חשפה מעבדי Core מהדור התשיעי, שפיתוחם הובל מישראל צילום: INTEL

אינטל חשפה מעבדי Core מהדור התשיעי, שפיתוחם הובל מישראל

המעבדים אמורים נועדו למחשבים שולחניים ומשימות גיימינג. ביכולתם להקליט משחק וידאו באיכות גבוהה במיוחד תוך כדי שמשחקים בו, ולהציג שיפור מהותי בביצועים בהשוואה לדור הקודם. ואולם, דגמי ה-i7 כבר לא יזכו בתכונת ההאצה של אינטל - וזו תופיע רק בדגמי ה-i9 היקרים בהרבה

08.10.2018, 19:00 | רפאל קאהאן

אינטל חשפה היום (ב') את 9600 ,9700K ו-9900, מעבדים מהדור התשיעי של סדרת Core, שפיתוחם הובל ממרכז החברה בחיפה. מדובר במעבדי מחשבים שולחניים, שהחזק בהם מיועד במיוחד למחשבי גיימינג. בנוסף, הציגה אינטל מעבדים חדשים מסדרת X, שנועדו ליוצרי תוכן שזקוקים לעוצמת חישוב גבוהה.

קראו עוד בכלכליסט

בחברה הצניעו את העובדה שהמעבדים החדשים מסדרות i7 לא מצוידות עוד במערכת ה-Hyper-Threading הקניינית שלה, ששיפרו מהותית את הביצועים. זו תהיה זמינה כעת רק בדגם ה-i9 היקר הרבה. המחירים של דגמי ה-i5 יעמדו על כ-262 דולר, ה-i7 יימכרו בכ-374 דולר ודגם ה-i9 יימכר בכ-488 דולר.

מעבד מהדור התשיעי של אינטל, צילום: INTEL מעבד מהדור התשיעי של אינטל | צילום: INTEL מעבד מהדור התשיעי של אינטל, צילום: INTEL

 

המעבדים החדשים כוללים עד שמונה ליבות, ובנוסף הם מצוידים במנגנון שמאפשר להעלות מהירותם עד 5 גיגה-הרץ, מעין האצה (Overclocking) מובנית. הבוסט הזה אמור להעניק כ-11% יותר פריימים לשנייה (FPS) בהשוואה למעבד מהדור הקודם ועד 45% יותר FPS בהשוואה למחשב אישי בן שלוש שנים.

מעבדי סדרת K מאפשרים גם גיימינג ויצירת תוכן בו זמנית, כמו למשל יכולת להקליט את המשחק ולשדר אותו במקביל. החברה גם השיקה את ערכת השבבים Z390 שמיועדת לפעול ביחד עם המעבדים החדשים. לוחות אם המבוססים עליה הזו יאפשרו העברת חשמל משופרת להגדלת הביצועים של מעבדי שמונה ליבות וכן יכולת לאוברקלוקינג נוסף. המעבדים גם תואמים ללוחות אם עם ערכת שבבים Intel 300 ולזיכרון Intel Optane. הם צפויים להגיע לשוק עוד החודש.

 

מעבד ה-i9X, שמיועד למחשבי גיימינג, צילום: INTEL מעבד ה-i9X, שמיועד למחשבי גיימינג | צילום: INTEL מעבד ה-i9X, שמיועד למחשבי גיימינג, צילום: INTEL

ומה עם מעבדי 14 הננומטר?

במקביל לסדרת המעבדים לשוק הפרטי, הציגה אינטל שבעה מעבדים חדשים בסדרה X למחשבים שולחניים, שיהיו זמינים ברבעון האחרון של השנה. הם מגיעים במספר משתנה של ליבות ויכולות קלט/פלט - עד 18 ליבות ומטמון של 24.75 מגה-בייט. המעבדים מאפשרים ליוצרי תוכן להקליט, לקודד, לערוך, ולבצע חישובים כבדים באופן סימולטני. 

המעבדים החדשים עדיין מיוצרים בשיטת החריטה הוותיקה ב-14 ננומטר שהחברה הציגה עוד ב-2015. בשלב הנוכחי לא ברור מתי יוצגו מעבדים חדשים בחריטה של 10 ננומטר, מהלך עליו החברה דיווחה מזה זמן מה. ככל הנראה שמעבדים אלה לא יושקו לפני 2019, וגם זה רק לאחר שאינטל תצליח לפתור את בעיות הייצור שיצר לה גודל החריטה המיועד. זהו נתון חשוב: ככל שהחריטה קטנה יותר ניתן לדחוס יותר מעגלים על אותו שטח ובכך לשפר את היעילות והנצילות האנרגטית של המעבדים - במילים אחרות - מעבדים קטנים יותר, חסכוניים יותר ומהירים יותר.

באירוע ההשקה התייחסה אינטל לדיווחים אודות חוסר יכולתה לעמוד בביקושים; לאחרונה עלו דיווחים שענקית השבבים נאלצה לפנות ל-TSMC כדי להגדיל את יכולת הייצור שלה. עם זאת, הפגינה אינטל אופטימיות ומסרה נמסר שהביקוש מצד הלקוחות משתפר ותחזית ההכנסות אף עלתה ב-4.5 מיליארד דולר בהשוואה לתחזית שנמסרה בינואר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות