אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בצהריים: נתניהו וכחלון ימסרו הצהרה בעניין מינוי הנגיד הבא איי אף פי

בצהריים: נתניהו וכחלון ימסרו הצהרה בעניין מינוי הנגיד הבא

לפי שעה לא ידוע האם הם יחשפו את זהות המחליף של קרנית פלוג או שידווחו על כך שהם מבקשים למנות את המשנה לנגידה נדין בודו-טרכטנברג לממלאת מקום עד פברואר ולהמשיך לחפש אחר מועמד לתפקיד. בין המועמדים: אפרים צדקה, מריו בלכר, אמיר ירון ובן ציון זילברפרב

09.10.2018, 10:34 | אדריאן פילוט

ראש הממשלה בנימין נתניהו, ושר האוצר משה כחלון, הודיעו לפני זמן קצר על כוונתם למסור הצהרות לתקשורת במשרד ראש הממשלה בנושא מינוי נגיד בנק ישראל. השניים ימסרו את ההצהרה במשרד רה"מ היום (ג') בשעה 13:45.

קראו עוד בכלכליסט

לפי שעה לא ידוע האם הם יחשפו את זהות הנגיד הבא או שידווחו על כך שהם מבקשים למנות את ד"ר נדין בודו-טרכטנברג, המשנה לנגידה הנוכחית קרנית פלוג, כממלאת מקום עד חודש פברואר ולהמשיך לחפש אחרי מועמד לתפקיד. ל"כלכליסט" נודע כי ראש הממשלה ניהל בימים האחרונים שיחות עם כמה מהמועמדים המובילים לתפקיד. כפי שנחשף ב"כלכליסט", פרופ' מריו בלכר, לשעבר נגיד הבנק המרכזי של ארנטינה, הוא המועמד המוביל במירוץ.

עוד מועמדים: פרופ' אפרים צדקה מאוניברסיטת תל אביב וחבר בוועדה המינהלית של בנק ישראל; פרופ' בן ציון זילברפרב (פרופ' לכלכלה שכיהן בסוף שנות ה-90 כמנכ"ל משרד האוצר); ופרופ' אמיר ירון, מומחה למימון בבית הספר למינהל עסקים וורטון שבאוניברסיטת פנסילבניה.

 

בניין בנק ישראל, צילום: בלומברג בניין בנק ישראל | צילום: בלומברג בניין בנק ישראל, צילום: בלומברג

נגידת בנק ישראל פלוג מסרה אתמול את הודעת הריבית האחרונה במסגרת כהונתה. הריבית לחודש אוקטובר נותרה על רמה של 0.1% - אותה רמה מאז חודש מרץ 2015. פלוג התייחסה לביקורת על הריבית הנמוכה ואמרה כי "אני סבורה שבמבחן הזמן התברר ויתברר שקיבלנו את ההחלטות הנכונות מתוך ראייה אחת בלבד: טובת המשק והאזרחים בטווח הארוך. הריבית הנמוכה שהנהגנו תרמה תרומה משמעותית לצמיחת המשק ומנגד לא התפתינו וגם לא נאלצנו לנקוט צעדים חריגים שהרבה מאוד בנקים מרכזיים נאלצו לנקוט".

בעניין מינוי הנגיד הבא אמרה: "הודעתי לפני זמן מה על כוונתי לא להתמודד לקדנציה נוספת וקיוויתי שההליך יהיה מהיר יותר. במדינה מתוקנת מאיישים תפקידים מספיק זמן מראש ואני מקווה שבקרוב מאוד ייבחר מחליף ראוי שיענה על הקריטריונים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות