אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האוניברסיטה העברית משיקה קרן ננוטכנולוגיה של 6 מיליון דולר צילום: דוד רובינגר

האוניברסיטה העברית משיקה קרן ננוטכנולוגיה של 6 מיליון דולר

חברת יישום, שמנהלת את מסחור הידע באוניברסיטה, צפויה לגייס עבור הקרן עד 9 מיליון דולר; הקרן כבר ביצעה השקעות בשלוש טכנולוגיות: הדפסה תלת ממדית של עץ, MRI נישא מבוסס על יהלומים ותצוגה נטולת מתכת בתאים סולאריים

09.10.2018, 14:15 | מאיר אורבך
יישום, חברת מסחור הטכנולוגיות של האוניברסיטה העברית בירושלים, השיקה קרן להשקעות בחידושים מבטיחים שמקורם במחקרי ננוטק אקדמיים. הקרן כבר גייסה 6 מיליון דולר ממשקיעים אסטרטגיים, מוסדיים ובינלאומיים, ותגייס עד 9 מיליון דולר.

קראו עוד בכלכליסט

קרן הננוטק תתמקד בחומרים חכמים ובננוטכנולוגיה, ותשקיע בטכנולוגיות שמציעות פתרונות משולבים בתחומים של הדפסה תלת ממדית, מדע קוונטי ואנרגיה מתחדשת. בעוד שווקי הננוטכנולוגיה והננו-חומרים ממשיכים לגדול, הקרן תקדם את האוני' במחקרי ננוטכנולוגיה בעל פוטנציאל מסחרי משמעותי.

האוניברסיטה העברית בירושלים, צילום: דוד רובינגר האוניברסיטה העברית בירושלים | צילום: דוד רובינגר האוניברסיטה העברית בירושלים, צילום: דוד רובינגר

"קרן הננוטק של יישום ממוקמת באופן ייחודי להשקעה בטכנולוגיות חדשניות בתחום החומרים החכמים אשר נוצרות על ידי חוקרי האוניברסיטה העברית", אמר ד"ר ירון דניאלי, מנכ"ל ונשיא חברת יישום. "בהסתמך על החוויות וההצלחות של שתי הקרנות האחרות שלנו, המתמקדות בתחומי הבריאות והפודטק, הקרן הזו תמנף את יכולות הליבה של האוניברסיטה העברית לטובת המשקיעים שלה, ובעיקר לטובת העולם". הקרן כבר ביצעה השקעות ראשוניות בשלוש טכנולוגיות, כולל הדפסה תלת ממדית של 100% עץ, MRI נישא, מבוסס על יהלומים, ותצוגה נטולת מתכת בתאים סולאריים.

קרן הננוטק של ישום היא הקרן השלישית שנוצרה על ידי יישום בשש השנים האחרונות, עם יותר מ-50 מיליון דולר שגויסו על ידי קרנות אלה עד כה. החברה מצטרפת ל- Integra Holdings, שנוסדה ב-2012, ומתמקדת בטכנולוגיות ביוטק של האוניברסיטה העברית, ו-Agrinnovation, שנוסדה ב-2015, ומתמקדת בחידושים בתחום החקלאות והמזון שמקורם בפקולטה לחקלאות, מזון וסביבה של האוניברסיטה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות