אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הבנקים וחברות כרטיסי האשראי ממשיכות להפחית הלוואות לרכבים צילום: יאיר שגיא

הבנקים וחברות כרטיסי האשראי ממשיכות להפחית הלוואות לרכבים

מנתוני בנק ישראל עולה כי תיק האשראי לרכבים של הבנקים וחברות האשראי ירד ברבעון השני ב-1.6% ל-13.3 מיליארד שקל. בחברות האשראי המגמה הייתה יותר חזקה, דווקא בשל עלייה בתאבון הסיכון של החברות לאשראי יקר יותר

09.10.2018, 14:26 | רחלי בינדמן
הבנקים וחברות כרטיסי האשראי לוקחים ברצינות את אזהרות הפיקוח על הבנקים. מנתונים שמפרסם היום בנק ישראל עולה כי היקף האשראי הצרכני לצורך רכישת רכבים נמצא במגמת ירידה מתונה זה הרבעון השלישי ברציפות. זאת לאחר שביולי אשתקד דרשה המפקחת חדוה בר על הבנקים וחברות כרטיסי האשראי לבצע ניתוח סיכונים של האשראי בתחום הרכב על רקע הגידול המואץ של אשראי זה.

קראו עוד בכלכליסט

מכוניות, צילום: אוראל כהן מכוניות | צילום: אוראל כהן מכוניות, צילום: אוראל כהן

מהנתונים שמתפרסמים כעת, נכון לסוף יוני סך האשראי שמגובה בשעבוד רכבים בבנקים עמד על 11.3 מיליארד שקל, ירידה קלה של קצת פחות מאחוז לעומת הרבעון הקודם. בחברות כרטיסי האשראי עמד סך התיק על 2 מיליארד שקל, ירידה חדה יותר של 5%. אגב הסיבה שחברות כרטיסי האשראי מקטינות את תיק אשראי הרכבים שלהן לא קשורה דווקא להתערבות המפקחת אלא דווקא להיערכות שלהן להיפרד מהבנקים והרצון להגדיל סיכונים כדי לשפר רווחיות ולהציע אשראים הנושאים ריביות גבוהות יותר, בעיקר הלוואות לכל מטרה – זאת שכן אשראי לרכב נחשב 'בטוח' יותר בגלל הבטוחה בדמות הרכב.

בסך הכל תיק האשראי לרכבים בחברות האשראי ובבנקים ירד ב-1.6% ברבעון והסתכם נכון לסוף המחצית ב-13.3 מיליארד שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות