אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי קצת פחות משנה: פריגו שוב מחליפה מנכ"ל

אחרי קצת פחות משנה: פריגו שוב מחליפה מנכ"ל

חברת התרופות הודיעה על מינויו של מוריי קסלר במקומו של אובה רורהוף - שבתקופתו ירדה מניית החברה ב-21%

09.10.2018, 16:36 | חזי שטרנליכט

נמשכים הזעזועים בצמרת חברת התרופות פריגו. החברה שוב מחליפה מנכ"ל לאחר תקופה לא ארוכה שבה כיהן קודמו, ושבמהלכה המנייה של החברה דעכה וירדה.

קראו עוד בכלכליסט

היום (ג') מודיעה פריגו על מינוי מנכ"ל, בשם מוריי קסלר. קסלר מגיע מניהול ענקית טבק, יצרנית הסיגריות לורילארד טובאקו, שבין מותגיה סיגריות ווינסטון. קסלר יחליף בתפקיד מנכ"ל יצרנית התרופות פריגו את אובה רורהוף, ששרד פחות משנה בתפקיד המאתגר. גם רורהוף החליף מנכ"ל ששרד בתפקיד מספר חודשים. המנכ"ל הוותיק האחרון של פריגו היה ג'ו פאפא, שניהל את פריגו בתקופה שבה מיילן ניסתה לבצע השתלטות עויינת עליה.

הזעזועים התכופים בצמרת המנהלים של פריגו, מגיעים כאשר ברקע המנייה לא מספקת את הביצועים שבעלי המניות כנראה מעוניינים בהם, מה שמוביל לחיכוך מול הדירקטוריון. בתקופתו של רורהוף, שההודעה על מינויו ניתנה ב-8 בינואר השנה, נפלה המניה של פריגו בכ-21%.

מורי קסלר מורי קסלר מורי קסלר

פריגו ציינה בהודעת המינוי של קסלר, כי הוא מביא עימו ניסיון ניהולו של מעל לשלושה עשורים בניהול חברות שממוקדות בצרכנים. בין תפקידיו שימש כנשיא ומנכ"ל חברת לורילארד טובאקו. פריגו מייצרת תרופות בעיקר בשוק שמעבר לדלפק (OTC), כלומר תרופות ללא מרשם רופא, שנמכרות במותגים שונים. רורהוף אמור לסיים את תפקידו באופן מיידי אך יישאר זמין לצורכי החפיפה עם מחליפו החדש.

מוקדם יותר השנה דיווחה פריגו כי בכוונתה לצאת מתחום תרופות המרשם, שבו היא פועלת בייצור גרסאות גנריות לתרופות. בעבר שלחה קרן ההשקעות האקטיביסטית סטארבורד המלצה לחברה למכור את תחום הפעילות הזה. עד כה טרם בוצעה עסקה למכירת הפעילות המדוברת.החברה סיימה את הרבעון השני בהכנסות של 1.19 מיליארד דולר ורווח נקי המיוחס לבעלי המניות של 36.2 מיליון דולר.

מנכ"ל פריגו היוצא Uwe Röhrhoff, צילום: ויקיפדיה מנכ"ל פריגו היוצא Uwe Röhrhoff | צילום: ויקיפדיה מנכ"ל פריגו היוצא Uwe Röhrhoff, צילום: ויקיפדיה

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות