אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחובר ומנותק: הנגיד החדש צריך סיבוב במחנה יהודה צילום: savage.wharton.upenn.edu

פרשנות

מחובר ומנותק: הנגיד החדש צריך סיבוב במחנה יהודה

נתניהו וכחלון ייבאו לארץ את פרופ' אמיר ירון מארה"ב, החשוף לחזית המחקר העולמית. אולי טוב שיהיה שם מישהו שחזה מקרוב במשבר בוול סטריט ב־2008 , אך הוא מנותק מהיומיום הישראלי

10.10.2018, 08:12 | אורי פסובסקי

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר משה כחלון ייבאו לארץ נגיד מארה"ב: פרופ' אמיר ירון מבית הספר וורטון למינהל עסקים היוקרתי. האם זו בעיה? לא בהכרח. ראשית, מדובר באדם שעשה דוקטורט אצל זוכה פרס נובל כלכלה פרופ' לארס פיטר הנסן מאוניברסיטת שיקגו, והוא חשוף לחזית המחקר העולמית.

קראו עוד בכלכליסט

במחקרים שלו, ירון לאו דווקא מתמקד במדיניות המאקרו־כלכלית, אלא יותר בממשק שבין השווקים לכלכלה הריאלית. אבל במציאות הכלכלית הגלובלית של המאה ה־21, יש להודות, היכולת של בנק ישראל לקבוע כרצונו את שערי הריבית היא מוגבלת. דווקא כשחושבים על הכובע הנוסף של בנק ישראל, הפיקוח על מערכת הבנקאות והשמירה על היציבות הפיננסית, אולי טוב שיהיה שם מישהו שחזה מקרוב במשבר בוול סטריט ב־2008 ובכשלי הפיקוח שהובילו אליו.

פרופ פרופ' אמיר ירון | צילום: בלומברג, אונ' פנסילבניה פרופ

אוניברסיטת שיקגו, שם למד ירון, נחשבת למעוז השוק החופשי, מה שאולי עשוי ללמד על הקו שיוביל. מנגד, בימינו אפשר למצוא שם גם את מובילי הכלכלה ההתנהגותית, כלכלנים שמובילים קו אגרסיבי נגד מונופולים, וגם כאלה שמזהירים מבועות אשראי של משקי הבית.

תהייה אחרת היא האם ירון מנותק מהיומיום הישראלי, וכאן התשובה היא בהכרח כן: הוא לא גר פה. אז נכון, הוא לא חייב שום דבר לאף אחד כאן, אבל בכל זאת הוא מגיע אחרי שנים רבות בארה"ב המפנקת. במסגרת החפיפה, אולי כדאי שד"ר קרנית פלוג תיקח אותו גם לסיבוב במחנה יהודה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות