אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אד שירן וסטינג מובילים מחאת אמנים נגד הברקזיט צילום: אי פי איי

אד שירן וסטינג מובילים מחאת אמנים נגד הברקזיט

במכתב ששלחו לרה"מ תרזה מיי הזהירו שאם בריטניה תעזוב את האיחוד בלי הסכם מסודר, "הקול האדיר" של תעשיית המוזיקה יוחרש בתוך "בית כלא עצמי לתרבות"

10.10.2018, 09:17 | שירות כלכליסט

מועד עזיבת בריטניה את האיחוד האירופי קרב והולך, ולמחאה נגד המהלך, שמתוכנן למרץ 2019, מצטרפים כעת גם המוזיקאים המובילים בממלכה, כך מדווח "הגרדיאן".

קראו עוד בכלכליסט

זמרים, מפיקים ומלחינים שלחו מכתב לראש הממשלה תרזה מיי והזהירו כי אם בריטניה תעזוב את האיחוד בלי הסכם מסודר, "הקול האדיר" של תעשיית המוזיקה יוחרש בתוך "בית כלא עצמי לתרבות".

לפי הערכות, תעשיית המוזיקה הבריטית מגלגלת 4.4 מיליארד ליש"ט בשנה, והחשש הוא שברקזיט קשה, ללא הסכמי סחר חדשים עם האיחוד האירופי, יוביל לעלייה במסי היבוא והיצוא, שיפגעו בהכנסות ויובילו לעלויות נוספות שיושתו על האמנים.

אד שירן, צילום: איי פי אד שירן | צילום: איי פי אד שירן, צילום: איי פי

מאחורי המכתב עומד בוב גלדוף שגייס לשורותיו אמנים בולטים כמו אד שירן, דיימון אלברן, ג'רוויס קוקר, בריאן אינו, ריטה אורה, פול סיימון, ניל טננט וסטינג. הם קוראים למיי להכיר בכך שהברקזיט "ישפיע על תעשיית המוזיקה בכללותה, החל ממסעות הופעות ועד למכירות, זכויות יוצרים ואיסוף תמלוגים".

ב־2017 דיווחה תעשיית המוזיקה הבריטית כי הפופולריות שלה מחוץ למדינה טיפסה לשיא של כל הזמנים. זאת לאחר שהמכירות זינקו ב־12% ל־408 מיליון ליש"ט.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות