אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עוזרו של מנכ"ל גולדמן זאקס שהואשם בגניבת יינות ממנו ב-1.2 מיליון דולר - התאבד צילום: רויטרס

עוזרו של מנכ"ל גולדמן זאקס שהואשם בגניבת יינות ממנו ב-1.2 מיליון דולר - התאבד

עוזרו האישי לשעבר של דיוויד סלומון קפץ היה צפוי להודות באשמה בבית משפט. במסגרת תפקידו הוא התבקש להעביר את אוסף היינות הנדיר של סלומון, ולפי החשד גנב ומכר אותם

10.10.2018, 13:05 | שירות כלכליסט
עוזרו האישי לשעבר של מנכ"ל גולדמן זאקס דיוויד סלומון, התאבד בקפיצה מהקומה ה-33 של מלון בניו יורק. העוזר, ניקולס דה-מאייר היה אמור באותו הזמן להתייצב בבית המשפט, שם הוא מואשם בגניבת יינות בשווי 1.2 מיליון דולר מהבוס שלו.

דה-מאייר (41) ששימש כעוזרו של דיוויד סלומון מגולדמן זאקס צפוי היה להודות באשמה בבית המשפט הפדראלי במנהטן. אך לפי הודעת המשטרה, הוא קפץ מהקומה ה-33 של מלון קרלייל באפר איסט סייד של מנהטן.

קראו עוד בכלכליסט

סלומון מסר בהצהרה כי הוא ואשתו התעצבו לשמוע שדה-מאייר התאבד. "הוא היה קרוב למשפחה שלנו במשך מספר שנים, וכולנו שבורי לב ממותו הטראגי".

דיוויד סולומון, מנכ"ל גולדמן זאקס. "כולנו שבורי לב ממותו הטראגי", צילום: בלומברג דיוויד סולומון, מנכ"ל גולדמן זאקס. "כולנו שבורי לב ממותו הטראגי" | צילום: בלומברג דיוויד סולומון, מנכ"ל גולדמן זאקס. "כולנו שבורי לב ממותו הטראגי", צילום: בלומברג

לפי כתב האישום שהוגש נגדו, דה-מאייר עבד עבור סלומון בין 2008-2016. סלומון נכנס החודש לתפקידו כמנכ"ל גולדמן זאקס במקומו של לויד בלנקפיין. הוא שימש בעבר כנשיא הבנק וסמנכ"ל התפעול, ונחשב לאספן יינות רציני. במסגרת תפקידו, קיבל דה -מאייר מארזי יין שנשלחו לסלומון לדירתו במנהטן, ונדרש להעביר את הבקבוקים למרתף היינות בבית בהמפטונס. אולם בין 2014-2016 התביעה גורסת כי דה-מאייר גנב מאות בקבוקים בשווי כולל של מעל 1.2 מיליון דולר, בהם 7 בקבוקים של דומיין רומאנה קונטי, יין נחשב מיקב בבורגונדי, צרפת, אותם רכש סלומון עבור 133,650 דולר. לפי התובעים, היין הזה נחשב "בין הטובים, היקרים והנדירים ביותר בעולם".

מלון קרלייל בניו יורק, צילום: Andrew Moore the Carlyle מלון קרלייל בניו יורק | צילום: Andrew Moore the Carlyle מלון קרלייל בניו יורק, צילום: Andrew Moore the Carlyle

לפי כתב האישום, דה-מאייר השתמש בשם בדוי כדי למכור את הבקבוקים לסוחר יינות מצפון קרולינה. סלומון ככל הנראה חשף את הגניבה בנובמבר 2016 והתעמת עם דה-מאייר, שהודה במעשים והבטיח להחזיר לו את הכסף. אולם בפועל דה-מאייר נמלט ושהה מחוץ למדינה במשך 14 חודשים בערים כמו רומא, ריו דה ז'ניירו ובואנוס איירס. הוא חזר לארה"ב ונעצר בשדה התעופה בלוס אנג'לס בינואר. הוא בילה חודשיים במאסר ושוחרר בערבות של מיליון דולר. אתמול היה אמור להתייצב בבית המשפט להקראת כתב האישום, אך משלא הופיעו השוטרים, הם הלכו לחפש אותו במלון ובסמוך מצאו אותו ללא רוח חיים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות