אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שנה לחשיפת העדויות על ויינשטיין: חוקים מחמירים נגד הטרדות מיניות נכנסו לתוקף בניו יורק צילום: רויטרס

שנה לחשיפת העדויות על ויינשטיין: חוקים מחמירים נגד הטרדות מיניות נכנסו לתוקף בניו יורק

אחרי שנחשפה מסכת ההטרדות המיניות מצד המפיק ההוליוודי שהניעה את מחאת #MeToo, נכנסו לתוקף חוקים המחייבים לקיים הכשרות שנתיות למניעת הטרדות מיניות במקום העבודה, ללא קשר לגודל החברה

10.10.2018, 14:35 | שירות כלכליסט
חלפה שנה מאז חשפו בניו יורק טיימס את מסכת ההטרדות המיניות של המפיק ההוליוודי הארווי ויינשטיין. החשיפה ותנועת #MeToo שקמה בעקבות זאת עזרו לשנות את התרבות במקומות עבודה רבים. בעקבות זאת העבירו מדינת ניו יורק ועיריית ניו יורק חוקים חדשים שאמורים למנוע הטרדות מיניות במקום העבודה, ונחשבים בין המחמירים ביותר. החוקים החדשים נכנסו לתוקף אתמול (ג').

קראו עוד בכלכליסט

החוקים, שדומים במהותם ברמת המדינה וברמת העיר, מחייבים את המעסיקים לקיים הכשרות שנתיות שתפקידן למנוע הטרדות מיניות במקום העבודה. על המעסיקים לנסח מדיניות רשמית נגד הטרדה מינית ולתלות אותה במקומות בולטים. לפי פרטי החוק, העובדים בניו יורק יחוייבו לעבור הכשרה בתוך שנה אחת, ועובדים חדשים יתבקשו לעבור הכשרה ב"הקדם האפשרי" או בתוך 90 יום.

הארווי ויינשטיין. חשיפתו החלה את הגל, צילום: רויטרס הארווי ויינשטיין. חשיפתו החלה את הגל | צילום: רויטרס הארווי ויינשטיין. חשיפתו החלה את הגל, צילום: רויטרס

מדינות אחרות, כמו קליפורניה, גם מחייבות את העובדים לעבור הכשרות נגד הטרדות מיניות, אך החוקים בניו יורק שונים בכך שהעובדים נדרשים לעבור את ההכשרה כל שנה והחוק חל על כל המעסיקים ללא קשר לגודל החברה. "הדרישה שתהיה מדיניות מוסדרת שתופץ בקרב העובדים היא חדשה, ולהרבה מעסיקים אין מדיניות כזו שעכשיו היא חובה", הגיבה תמי רידל מפירמת הורוביץ אנד פיין.

עם זאת, להערכתו של יועץ משאבי האנוש פרנק קניה, לפחות מחצית מבעלי העסקים הקטנים בניו יורק לא מודעים לחוקים החדשים, ואלו שכן מודעים, נאבקים למצוא את המשאבים לציית להם. כך למשל, המעסיקים לא יוכלו להסתפק בסרטון קצר למניעת הטרדות, אלא יצטרכו להזמין מדריך מיומן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות