אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
החזון החדש של ממציא אנדרואיד: סלולרי שמדברים איתו, ולא דרכו צילום: איי פי

החזון החדש של ממציא אנדרואיד: סלולרי שמדברים איתו, ולא דרכו

אנדי רובין מפתח בימים אלה סמארטפון בעל מסך קטן, שרוב הממשק שלו נשען על הפעלה קולית מתקדמת. חברת אסנשיאל שלו לא הצליחה לתפוס נתח שוק מורגש עם הטלפון הראשון שלה, שאף סבל מליקויים ומחלות ילדות - אך רובין מאמין ברעיון החדש, עד כדי כך שהקפיא פיתוחים אחרים

10.10.2018, 23:38 | רפאל קאהאן

אנדי רובין לא מוותר: לאחר שממציא אנדרואיד חשף את חברת הטלפונים אסנשיאל, שמכשיר ה-PH1 שלה התגלה כפלופ, מנסה היזם לפתח סמארטפון מסוג חדש, שיופעל בעיקר על ידי שפה טבעית.

קראו עוד בכלכליסט

לפי דיווח של בלומברג, רובין מתכנן מכשיר בעל סייענית חכמה שהיא לב ליבו של הממשק: למכשיר יהיה מסך קטן משלו, והוא יוכל להתחבר להתקנים שונים ולתפקד גם כמרכזיית בית חכם. 

רובין וטלפון האסנשיאל הראשון, צילום: איי פי רובין וטלפון האסנשיאל הראשון | צילום: איי פי רובין וטלפון האסנשיאל הראשון, צילום: איי פי

החזון נשמע קצת יומרני מאוד, כמעט מופרך; ממשקים קוליים מעולם לא הפכו להיות מיינסטרים בעולם המובייל, משום שקשה לשלוט במכשירים בסביבה רועשת ולפעמים פשוט קל יותר ללחוץ על אייקון מאשר להגיד משפט לסייענית החכמה ולקוות שתבין אותך. בנוסף, שימושים רבים לסמארטפון הם פרטיים; למשל, אנשים לא ירגישו בנוח להגיד לטלפון להפעיל עבורם את טינדר באמצע ארוחת צהרים בעבודה.

אבל רובין מאמין בזה, עד כדי כך שהקפיא את פיתוח הסמארטפון הסטנדרטי הבא של חברת אסנשיאל ואת הרמקול החכם שהיא בונה. אסנשיאל יושבת על מטמון של 300 מיליון דולר שהושקעו בה בשנתיים האחרונות; לא ברור כמה מההון הזה נזיל לטובת החזון החדש של רובין - או אם בכלל תשרוד עד שיסתיים הפיתוח. החברה חוותה טלטלות רבות - מעזיבת בכירים, דרך ליקויי ייצור ואפילו האשמות בהטרדה מינית נגד רובין עצמו. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות