אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מסמכים משפטיים חושפים: החובות שהשאיר אחריו פואד - יותר מ־4 מיליון שקל צילום: עטא עוויסאת

בלעדי לכלכליסט

מסמכים משפטיים חושפים: החובות שהשאיר אחריו פואד - יותר מ־4 מיליון שקל

בנימין בן־אליעזר הותיר אחריו חובות לרשות המסים, בנק דיסקונט וחברת הסיעוד שטיפלה בו. עו"ד יעקב וינרוט, שייצג אותו במשפט השוחד שלו, דורש לקבל 200 אלף שקל שכ"ט

11.10.2018, 07:04 | תומר גנון

השר המנוח בנימין (פואד) בן אליעזר השאיר אחריו חובות בהיקף של למעלה מ־4 מיליון שקל לרשות המסים, לבנק דיסקונט, לחברת הסיעוד שטיפלה בו בימיו האחרונים ולגורמים נוספים, כך עולה ממסמכים משפטיים שהגיעו לידי "כלכליסט".

קראו עוד בכלכליסט

עוד עולה מהמסמכים, כי עו"ד יעקב וינרוט שייצג את השר המנוח במסגרת כתב האישום שהוגש נגדו על קבלת שוחד, דורש לקבל ממנהלי העיזבון של בן אליעזר כ־200 אלף שקל עבור ייצוגו המשפטי. "מנהלי העיזבון של בן אליעזר, אסף לאור וורדה חקלאי, קיבלו פניות רבות בנושא החובות", אמר ל"כלכליסט" גורם המקורב לבני המשפחה.

כפי שנחשף בעבר ב"כלכליסט", בין אלמנתו של בן אליעזר לבנו מנישואיו הראשונים, אופיר בן אליעזר, פרץ סכסוך משפטי סביב השאלה למי מהם שייכים כספים בהיקף של 575 אלף דולר. מדובר בכספים שנתפסו עם פתיחת החקירה נגד האב בכספת שהייתה שייכת לו בבנק לאומי בירושלים.

מימין: עו"ד יעקב וינרוט ובנימין בן אליעזר ז"ל, צילומים: אוראל כהן, מוטי קמחי מימין: עו"ד יעקב וינרוט ובנימין בן אליעזר ז"ל | צילומים: אוראל כהן, מוטי קמחי מימין: עו"ד יעקב וינרוט ובנימין בן אליעזר ז"ל, צילומים: אוראל כהן, מוטי קמחי

האלמנה נגד הבן

הבן אופיר הגיש בקשה לקבל את הכספים שבועות ספורים לאחר שהאלמנה פנתה בעצמה לבית המשפט המחוזי בת"א וטענה כי המזומנים, וכן מחצית מהבית ביפו בשווי של כ־9 מיליון שקל שהוא חלקו של השר המנוח שעליו הוטלו צווי הקפאה במסגרת החקירה, שייך לה.

לטענת האלמנה, לפי החוק, אם אדם נפטר אזי כל הליך פלילי נגדו צריך להיפסק. לשיטתה, לאור העובדה שבן אליעזר נפטר לפני כשנתיים ולאור העובדה שההליך הפלילי בעניינו נפסק, יש לשחרר את הרכוש שנתפס.

"הכספים נחוצים לאלמנה לצורך מחייתה והמשך תמיכה בביתם המשותפת המתגוררת עמה", נטען בפנייתה של דולי בן אליעזר לבית המשפט. "היא מלכתחילה הבעלים של מחצית מהכספים שנתפסו בביתה שלה, וגם מהטעם הזה יש לשחרר לידיה את הרכוש".

אופיר בן אליעזר, המתגורר בפלורידה, טוען שהכספים שייכים בכלל לו, וכי פנייתה של דולי היא "ניסיון פסול בלשון המעטה הרבה לזכות במחטף בזכויות או בכספים שאינם משלה ושאין לה בהם כל זכות ‑ בטח לא זכויות בלעדיות".

באמצעות עו"ד דיב תלחמי, טוען הבן שמדובר בכספים שנתן לאביו במהלך השנים, מתוך סכום כולל של כ־900 אלף דולר. לדבריו, אביו הצהיר בעבר, בין היתר בחקירת המשטרה, שהכספים שייכים לו.

הפרקליטות, כך עולה מכתב האישום נגד בן אליעזר, דוחה את טענות שני בני משפחת בן אליעזר. חלק מהכספים בכספת, כך היא טוענת, מקורם בכספי שוחד שקיבל בן אליעזר משני נאשמים אחרים ‑ אנשי העסקים אברהם נניקשווילי ורוי מוצפי ‑ שמשפטם טרם הסתיים.

"אבא הפיל עליי תיק"

לטענת הפרקליטות, במהלך חקירתו של מוצפי במשטרה הוא אף סיפר שאופיר, איתו הוא מיודד במשך שנים, צלצל אליו בסמוך לפתיחת החקירה ואמר לו שאבא שלו "הפיל עליו את הכסף בכספת". אופיר הכחיש בעבר בראיון לתאגיד "כאן" שאמר את הדברים כך והתכוון לפרשה בכללותה. "אמרתי שאבא הפיל עליי תיק", אמר בראיון.

"במשטרה טענת שאופיר אמר שפואד הפיל עליו את הכסף ואתה מאוד קרוב לאופיר, מאוד הדגשת את זה", הטיחה במוצפי במהלך עדותו בבית המשפט התובעת בתיק עו"ד סוזנה שור. "ממה שאתה יודע, מר מוצפי, חצי מיליון הדולר האלה הם של אופיר או של פואד?". מוצפי השיב: "אני לא יודע. אין לי מושג".

על רקע זה, הגישה בחודש מאי פרקליטות מחוז ת"א תביעה אזרחית נגד עיזבונו של בן אליעזר. במסגרת התביעה מתבקש בית המשפט לחייב את העיזבון לשלם למדינה סכום של כ־3 מיליון שקל, שלשיטת הפרקליטות מגלם את "כספי השוחד והרווחים שהפיק מהם בן אליעזר ז"ל בהיותו עובד ציבור".

ממנהלי עיזבונו של בנימין בן אליעזר נמסר: "עיזבון המנוח חובות בהיקף שאינו ידוע למועד זה ומתברר, בין היתר, בערכאות משפטיות.

במסגרת תפקידם, מנהלי העיזבון פועלים לכינוס נכסי העיזבון ובהתאמה, לבדיקת חובות העיזבון. ככל שנעשו פניות לאלמנת המנוח על ידי נושים כלשהם, לא הובא הדבר לידיעת מנהלי העיזבון. למועד תגובה זו, אין בעיזבון כספים נזילים שיכולים לשמש לסילוק חובות".

מעו"ד יעקב וינרוט לא נמסרה תגובה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

115 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

115.
ציבור נאיבי
אני לא מצליח להבין משהו שהוא הכי פשוט , איך הציבור ממשיך לבחור בפוליטיקאים שאין אפילו מילה אחת שיוצאת מפיהם שיש בה אמת וכנ"ל גם לגבי ראשי ערים איך בוחרים בהם , כל שני וחמישי מתגלה פרשה חדשה כנגד ראש עיר או פוליטיקאי עד מתי הציבור יהיה נאיבי וימשיך להאמין בהם , אני לדוגמה הפסקתי לבחור מאז רצח רבין , גם אם יש מישהו שחולק על דרכי והולך להצביע בכל זאת הוא עדיין יצביע עבור מושחתים , ברגע שהציבור יבין שהבחירה במושחתים פוגעת בו אז יהיה שינוי אמיתי " כסף יעוור עיני חכמים " חכמת ההמונים תנהיג את העם .
דניו  |  13.10.18
114.
כל הממשלות בכל העולם מושחתות
כל הפוליטיקאים מושחתים- זה כל העקרון. חבל שיקח עוד מאות שנים עד שכולם יבינו את זה - ממשלה זו אסופת גנבים שבאים לסחוט קבוצות של מיליוני אנשים ולזכות במעמד ובכסף קל מבלי לעבוד יום אחד בחייהם . אין שום צורך בשום ממשלה משום סוג באף מקום . ובלי קשר תראו את משפחת החזירים של בן אליעזר המתקוטטת על כסף גנוב ותהנו בלב.
קשרעכ  |  13.10.18
לכל התגובות