אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הכסף לארה"ב, הכבוד לישראל צילום: עמית שעל

הכסף לארה"ב, הכבוד לישראל

למרות שהכסף ממכירת אימפרבה לקרן תומא בראבו כמעט ולא יגיע לישראל, הכבוד בהחלט הולך לישראל

11.10.2018, 08:16 | סופי שולמן

על אף שהכסף ממכירת אימפרבה לקרן תומא בראבו כמעט ולא יגיע לישראל, הכבוד בהחלט הולך לישראל. הסייבר המקומי רותח לא רק בתאוריות שעליהן מתבססות קרנות הון הסיכון, אלא גם בתגי השווי של חברות הסייבר הישראליות שנסחרות בניו־יורק: צ’ק פוינט נסחרת בשווי של 17.5 מיליארד דולר, השווי של סייבר רק עבר את רף ה־2.5 מיליארד דולר וורוניס נגעה בשווי שוק של 2 מיליארד דולר.

האם השוויים האלו אמיתיים יותר משוויים של סטארט־אפים? קשה לומר, שכן במקרה של אימפרבה וורוניס אין אפילו מכפילי רווח שאפשר היה להסתמך עליהם לצורך בחינת השווי, שכן שתי החברות עדיין מפסידות כסף.

מימין: מיקי בודאי, שלמה קרמר ועמיחי שולמן, צילום: עמית שעל, אוראל כהן מימין: מיקי בודאי, שלמה קרמר ועמיחי שולמן | צילום: עמית שעל, אוראל כהן מימין: מיקי בודאי, שלמה קרמר ועמיחי שולמן, צילום: עמית שעל, אוראל כהן

הפחד מהתקפות הסייבר מתורגם להתנפלות על מניות הסייבר, מה שמוביל לכך שחברות רבות מונפקות עוד בטרם הגיעו לרווחיות. למעשה, לפי פרסום ב”וול סטריט ג'ורנל”, שיעור החברות שהנפיקו בלי שהציגו רווחים עומד על 80%, כשבחוד החנית ניצבות חברות טכנולוגיה.

המציאות הנוכחית משמשת קרקע נוחה לעסקה מסוגה של אימפרבה - חברה לא רווחית שמייסדיה נטשו בשל התערבותה של קרן אקטיביסטית, נמכרת לא לחברה מתחרה, אלא לקרן השקעות שתנסה להשביח אותה, ככל הנראה באמצעות מיזוג עם אחת מחברות הפורטפוליו הקיימות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות