אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הותר לפרסום: צה"ל נטרל והשמיד מנהרת טרור שחדרה לישראל צילום: דו"צ

הותר לפרסום: צה"ל נטרל והשמיד מנהרת טרור שחדרה לישראל

המנהרה ה-15 שנוטרלה בשנה החולפת היא חלק מרשת מנהרות והיא התפתלה והתחברה למנהרות לחימה נוספות של חמאס ברצועת עזהה. היא נחשפה לפני כמה חודשים ונוטרלה היום. דובר צה"ל: "אנחנו אוחזים בעוד מספר מנהרות שחמאס תכנן שישמשו תשתית לפיגוע במדינת ישראל"

11.10.2018, 13:07 | איתי בלומנטל, ynet

צה"ל נטרל היום (ה') מנהרת טרור התקפית מאזור חאן יונס שבמרכז רצועת עזה שחדרה כ-200 מטרים לשטח ישראל. זו המנהרה ה-15 שצה"ל נטרל מאז אוקטובר אשתקד והיא חלק מרשת מנהרות לחימה של חמאס שהתפתלה והתחברה למנהרות נוספות. כך הותר לפרסום בצהריים. 

צה"ל איתר את המנהרה והחזיק בה כמה חודשים: "מאמץ המנהרות נמשך כל הזמן ומובל באוגדת עזה עם יכולות טכנולוגיות והנדסיות. המנהרה הזאת מבטאת התפתחות ביכולות שלנו לאיתור מההרות. אוחזים בה מזה כמה חודשים. ההחלטה על עיתוי העבודה קשורה לשיקולים מבצעיים וגם לזה שהיא מתחברת לרשת של מנהרות לחימה בתוך הרצועה. עשינו למידה וחקירה של המנהרה, שיפור ביכולות הלחימה שלנו אל מול רשת המנהרות של חמאס בתוך הרצועה".

מנהרת טרור (ארכיון), צילום: דובר צה"ל מנהרת טרור (ארכיון) | צילום: דובר צה"ל מנהרת טרור (ארכיון), צילום: דובר צה"ל

בצה"ל אומרים כי מה שמייחד את המנהרה שנוטרלה היום הוא "התפתחות שיטות הבנייה, שימוש בחומרים שונים, יש בה מספר פיתולים וחיבורים בתוך רשת מנהרות הלחימה. בתוכה יש רשת חשמל וטלפוניה, אחרי מספר חודשים שאוחזים בה טיפלנו בה היום".

צה"ל השלים בניית 20 ק"מ של מכשול בגבול הרצועה. "נכון להגיד בשלב הזה שיש לנו שיטה טכנולוגית שהשתפרה בחודשים האחרונים לאיתור, טיפול, אחיזה וסיכול מנהרות. אנחנו אוחזים בעוד מספר מנהרות שחמאס תכנן שישמשו תשתית לפיגוע במדינת ישראל", אמר דובר צה"ל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות