אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אושרה תוכנית בן שמן לבניית 4,500 דירות בלוד הדמיה: אלונים גורביץ אדריכלים

אושרה תוכנית בן שמן לבניית 4,500 דירות בלוד

800 מהן יהיו דירות קטנות. עוד כוללת התוכנית 300 יחידות דיור עבור הגיל השלישי. 16,000 מ"ר יוקצו עבור מסחר ותעסוקה

11.10.2018, 14:32 | נמרוד בוסו
הוועדה לקידום מתחמים מועדפים לדיור (הותמ"ל) החליטה אתמול (ד') לאשר את תוכנית "בן שמן" בלוד. התוכנית כוללת את בנייתן של כ-4,500 יחידות דיור, מהן כ-800 עבור דירות קטנות. עוד כוללת התוכנית 300 יחידות דיור עבור הגיל השלישי, 16,000 מ"ר שיוקצו עבור מסחר ותעסוקה.

הדמיית תוכנית בן שמן , הדמיה: אלונים גורביץ אדריכלים הדמיית תוכנית בן שמן | הדמיה: אלונים גורביץ אדריכלים הדמיית תוכנית בן שמן , הדמיה: אלונים גורביץ אדריכלים

התוכנית קודמה על ידי דירה להשכיר ועיריית לוד, וכוללת פינוי-בינוי של שכונת בית הקשתות בתוך העיר העתיקה לוד, והקמת 540 יחידות דיור במקום 72 קיימות, זאת תוך שימור מבנים היסטוריים, פיתוח שטחים נטושים, בניית מערך רחובות חדש ושדרוג תשתיות. לאורך נחל גזר כוללת התוכנית את הפארק העירוני הראשון לעיר לוד על שטח של 180 דונם, שישמש כמרכז פנאי ונופש שיהיה לכל תושבי העיר והאזור.

ממינהל התכנון נמסר, כי "התוכנית הינה חלק מהתוכנית האסטרטגית לעיר לוד, המקודמת במסגרת הסכם הגג שיביא לתנופה ולפיתוח האזור".

 , הדמיה: אלונים גורביץ אדריכלים הדמיה: אלונים גורביץ אדריכלים  , הדמיה: אלונים גורביץ אדריכלים

סגן ראש אגף תקציבים ויו"ר הותמ"ל, אריאל יוצר אמר, כי "היום הוועדה המשיכה במגמתה לסיוע במאמצים הממשלתיים ליצירת פתרונות דיור באזורי הביקוש. התוכנית בבן שמן מהווה התנעה לתהליך הצמיחה והתחדשות העירונית לעיר לוד בדרכה לאלטרנטיבה מועדפת למגורים במרכז".

מנכ"ל דירה להשכיר, עוזי לוי, אמר, "אנו שמחים על אישורה של תוכנית בן שמן שתביא לבנייה עבור זוגות צעירים ומשפרי דיור. התוכנית מהווה נדבך חשוב בישום ההסכם האסטרטגי לעיר לוד. דירה להשכיר ממשיכה ליזום תכניות ופרויקטים נוספים בעיר ובכל רחבי הארץ".

ראש עיריית לוד, עו"ד יאיר רביבו, אמר, כי "זו בשורה אדירה לתושבי לוד. אחרי מאמץ רב של העירייה, כלכלית לוד ושותפינו בממשלה, הצלחנו להביא להקמת שכונה איכותית חדשה בעיר לוד. במרכזה של השכונה פארק ענק ואגם, הצופה ליער בן שמן. שכונת בן שמן היא עוד שלב ביישום הסכם הגג של לוד. התכנית תעצים את העיר מבחינה חברתית וכלכלית ותמצב אותה כאחד העידים האטרקטיביים ביותר באזורי הביקוש של ישראל. נמשיך לקדם את העיר לוד, להרחיב אותה ולהביא אלינו משפחות צעירות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
מה עוד חשוב לדעת לפני פינוי בינוי?
אם אתם בצומת של מעבר דירה יש מצב שאתם יכולים להרוויח כסף באופן מפתיע. ברוב המקרים חלק מתכולת הדירה נשאר מאחור או נזרק לפח. ככל שמדובר על  פריטים ישנים כמו תקליטים, ספרים או עיתונים ישנים או כל פריט משנות החמישים, יש מצב שהם שווים לא מעט כסף. אם אתם רוצים להעריך באופן עצמאי את תכולת הדירה שלכם, חפשו בגוגל "פינוי דירה יוסף האוסף" וקבלו קישור למאמר שיסביר לכם אילו פריטים עשויים להיות בעלי ערך משמעותי. 
יוסף האוסף  |  15.10.18
4.
תגובה לגד
גד-ברור שאנשים צריכים קורת גג. אבל-מה בין זה לבין לפוצץ את לוד עם 6 ספרות של יחידות דיור בתכנון ותמלי מרושל וחפוז? סין עברה ללוד? הילודה בלוד שולשה? יש עוד ברית המועצות שיבואו ממנה עוד מיליון עולים?? זה בנוסף לכך שחלק גדול מיחידות הדיור האלה בכלל לא יהיו רלבנטיות עוד כמה שנים
מילי ונילי  |  13.10.18