אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הירידות הגיעו גם לשוק המטבעות הדיגיטליים: הביטקוין צולל צילום: רויטרס

הירידות הגיעו גם לשוק המטבעות הדיגיטליים: הביטקוין צולל

המטבע הווירטואלי הפופולרי נופל ביותר מ-5% ונסחר ב-6,217 דולר; הכלכלן שחזה את המשבר של 2008: "הביטקוין הוא אם כל הבועות. בלוקצ'יין היא הטכנולוגיה הכי פחות שימושית שזכתה להכי הרבה באזז מיותר בהיסטוריה האנושית"

11.10.2018, 14:55 | שירות כלכליסט
בכאוס שהשתלט על השווקים בימים האחרונים, לא נותר למשקיעים לאן לברוח, כאשר גם ביטקוין ויתר מטבעות הקריפטו הצטרפו לירידות.

קראו עוד בכלכליסט

לפי בלומברג, הביטקוין, המטבע הדיגיטלי הפופולרי ביותר נפל ב-7%, לרמתו הנמוכה ביותר מאז אמצע אוגוסט ובהמשך התייצב מעט ועמד על ירידה של 5.1% - ברמה של 6,217 דולר. המטבעות המתחרים הנפוצים את'ר, XRP, ולייטקוין איבדו לפחות 10% מערכם.

          

ביטקוין, צילום: גטי אימג ביטקוין | צילום: גטי אימג'ס ביטקוין, צילום: גטי אימג

             

"נראה שהימים שבהם שוק הקריפטו היה מגרש משחקים מוגן ומנותק משאר העולם מצטמצמים", אמר לבלומברג ריאן ראבגילה, יו"ר פירמת המסחר במטבעות קריפטוגרפיים OSL בהונג קונג. לדבריו, תשומת הלב שמשך עולם המטבעות הווירטואליים הוביל למתאם גדול יותר בינם לבין הנכסים המסורתיים. עם זאת, הוא טוען כי מגמה זו לא צפויה להימשך.

שוק המטבעות הקריפטוגרפיים מחק מערכו 600 מיליארד דולר מאז ינואר, אז נרשם השיא בהנפקת מטבעות כאלה.

"עכשיו ברור שביטקוין ויתר המטבעות הקריפטוגרפיים מייצגים את אם כל הבועות", אמר נוריאל רוביני, פרופסור לכלכלה באוניברסיטת ניו יורק שנחשב לאחד מנביאי הזעם של הכלכלה העולמית, וחזה את המשבר הפיננסי של 2008. "בכל ההיסטוריה האנושית אין קבוצת נכסים כמו זו, שחוותה התפוצצות, קריסה והתרוששות מוחלטת מהירה כזו".

בביקורת שהביע רוביני הוא טען כי טכנולוגיית הבלוקצ'יין, העומדת בבסיס הביטקוין ויתר מטבעות הקריפטו, היא "הטכנולוגיה הכי פחות שימושית ושזכתה להכי הרבה באזז מיותר בהיסטוריה האנושית".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות