אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ענקית התרופות BMS תשקיע בקומפיוג'ן 12 מיליון דולר

ענקית התרופות BMS תשקיע בקומפיוג'ן 12 מיליון דולר

בריסטול מאיירס סקוויב האמריקאית וחברת הביוטכנולוגיה הישראלית ישתפו פעולה כדי להעריך טיפול בגידולים סרטניים מוצקים בשלבים מתקדמים

11.10.2018, 16:23 | דרור רייך

בריסטול מאיירס סקוויב (Bristol-Myers Squibb), הנסחרת בבורסה של ניו יורק לפי שווי של 100 מיליארד דולר תשקיע 12 מיליון דולר בחברת הביוטכנולוגיה הישראלית קומפיוג'ן תמורת 2.4 מיליון מניות, בפרמיה של 33%. כך הודיעו היום (ה') החברות.

קראו עוד בכלכליסט

המחיר נקבע על 4.95 דולר למניה, וההשקעה צפויה להיסגר עד מחר. בתגובה מזנקת מניית קומפיוג'ן בבורסה של תל אביב ב-16%, לאחר הפסקת המסחר בה.

ענת כהן דייג, מנכ"לית קומפיוג ענת כהן דייג, מנכ"לית קומפיוג'ן ענת כהן דייג, מנכ"לית קומפיוג

         

ענקית הרפואה האמריקאית הוותיקה, שנוסדה ב–1887 וכיום היא אחת מחברות הפארמה המובילות עולם, בולטת בתחום חקר הסרטן. מלבד הסכם ההשקעה, השתיים ישתפו פעולה לבחינה קלינית של טיפולים בגידולים סרטניים מוצקים בשלבים מתקדמים.

שיתוף הפעולה הקליני יבוצע כדי להעריך את הבטיחות והסבילות של COM701, נוגדן המפותח על ידי קומפיוג'ן, בשילוב עם אופדיבו (Opdivo), תרופה לסרטן של בריסטול-מאיירס שמטרתה לעכב את חלבון הבקרה של מערכת החיסון, בחולים עם גידולים סרטניים.

"בריסטול מאיירס סקוויב היא מובילה עולמית באימונו-אונקולוגיה, ואנחנו נרגשים על שיתוף הפעולה ועל ההשקעה האסטרטגית שלה בקומפיוג'ן" אמרה ד"ר ענת כהן דייג, נשיאה ומנכ"לית קומפיוג'ן.

ד"ר פואד נמוני, ראש פיתוח אונקולוגיה ב-BMS אמר כי: "אנחנו מצפים לבניית שיתוף פעולה משמעותי עם קומפיוג'ן ומתן מענה לצרכים רפואיים משמעותיים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות