אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי שלושה חודשים: מצלמות המהירות חוזרות לפעול צילום: יובל חן

אחרי שלושה חודשים: מצלמות המהירות חוזרות לפעול

המשטרה הודיעה כי מצלמות המהירות מסוג א'3 ישובו לפעול, לאחר שהושבתו מפעילות בעקבות סימני שאלה שהתעוררו לגבי מידת אמינותן. בתקופת ההשבתה חלה ירידה חדה במספר ההרוגים בתאונות דרכים

11.10.2018, 18:43 | תומר הדר

לאחר כמעט שלושה חודשי השבתה, שבמהלכם נרשמה ירידה חדה במספר ההרוגים בתאונות דרכים - מצלמות המהירות חוזרות לפעול. כך מודיעה היום (ה') משטרת ישראל. פעילות המצלמות הופסקה לאחר שעו"ד תומר גונן הגיש לבית המשפט בעכו ערעור בנושא פעילות המצלמות ומידת דיוקן.

קראו עוד בכלכליסט

לפי הודעת המשטרה, בעקבות סימני שאלה שהתעוררו בנוגע לאמינותה של מערכת מצלמות א'3, הוחלט לערוך שורת בדיקות מעמיקות ומקיפות על מנת לבחון האם מהימנותה של המערכת משביעת רצון. לאור זאת, התקבלה בחודש יוני החלטה להקפיא את ההליכים המשפטיים ואת גביית הקנסות המתבססים על פעולת המערכת.

מצלמת מהירות מצלמת מהירות מצלמת מהירות

עוד מדגישה משטרת ישראל כי בהמשך לבדיקות שערך הטכניון, אישרה פרקליטות המדינה למשטרה להמשיך ולנהל דו"חות המופקים ממערכת מצלמות המהירות בבתי המשפט. המצלמות שבתו מפעילות שלושה חודשים, אך המשיכו לתעד עבירות מהירות - שיטופלו בהמשך.

יש להדגיש כי הודעת המשטרה אינה נוגעת ישירות להליך המשפטי המתנהל בבית המשפט בעכו, שבמסגרתו אף זוכו נהגים. למעשה, המשטרה רק מדגישה כי הפרקליטות אישרה לה להנפיק דו"חות, וזאת על סמך בדיקה של הטכניון. עד כה טרם הגישה משטרת ישראל ערעור לבית המשפט בעכו בנושא המשפט המקורי שבגינו נפתח תיק מצלמות המהירות. לפי הודעת המשטרה, הנהגים יזכו לעוד חודש לצורך תשלום דו"חות המהירות שקיבלו בעבר - כלומר יוכלו לשלמם עד ה-15.11 במקום עד ה-15.10. באשר לדו"חות שהתקבלו במהלך תקופת ההשבתה של המצלמות - משטרת ישראל מדגישה כי אלה ידונו בהמשך.

עורכי דין העוסקים בתחום התעבורתי סבורים כי מדובר בהודעה המיועדת בין היתר "לשחרר לחץ".

לדברי עורך דין העוסק בתחום, "להערכתנו מדובר בסוג של פיתיון לנהגים. משטרת ישראל חוששת מפני מצב בו בבית המשפט בעכו, שבו מתנהל הדיון העקרוני, יתגלה כי המצלמות אינן אמינות. המשטרה מסתמכת כעת על בדיקה של הטכניון אך התיק בפועל מורכב יותר וכולל עדויות של מומחים מחו"ל. משטרת ישראל מקווה שהנהגים ימהרו לשלם את הדו"חות, אך בל נשכח שתשלום של דו"ח מהירות כמוהו כהודאה באשמה. נהגים שימהרו לשלם כעת עלולים לפספס הזדמנות חשובה, כי אם בית המשפט בעכו יקבע שהמצלמות אינן אמינות, ייפתח פתח למאות אלפי תביעות שיסתמו את בתי המשפט בישראל ויגרמו למשטרת ישראל להיכנס לאלפי משפטים על תיקים שיבוססו על קביעה מבית המשפט לפיה המצלמות אינן אמינות. לכן עדיף להמתין מעט לפני תשלום הדו"ח".

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות