אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נחתמה העסקה למכירת מפעל הירקות הקפואים מילוטל לתעשיין ג'ואד אגבריה צילום: באדיבות דוברות ההסתדרות

בלעדי לכלכליסט

נחתמה העסקה למכירת מפעל הירקות הקפואים מילוטל לתעשיין ג'ואד אגבריה

המפעל הוא בבעלות פישמן קירור, שנרכשה לפני שנה על ידי סאמיט נדל"ן. על רקע ההסכם, התקיים מו"מ עם העובדים, שפוצץ לאחר שנדחו תביעותיהם. לפי ההסכם, המפעל אמור להישאר במקומו עוד שנים רבות

11.10.2018, 19:24 | אמיתי גזית

נחתמה סופית העסקה למכירת מפעל הירקות הקפואים מילוטל לתעשיין ג'ואד אגבריה בעל יצרנית הטחינה והחלבה אר.ג'י.אם תעשיות מזון, כך נודע לכלכליסט.

המפעל הוא בבעלות פישמן קירור, שנרכשה לפני שנה על ידי סאמיט נדל"ן. ההסכם מפריד בין הפעילות התעשייתית של המפעל, הציוד והמלאי שעוברים לאגבריה, למקרקעין שנותר בבעלות פישמן קירור. סכום העסקה אינו ידוע בשלב זה.

קראו עוד בכלכליסט

על רקע העסקה המתגבשת, התקיים בחודשים האחרונים משא ומתן בין פישמן קירור לעובדים. המו"מ התפוצץ לאחר שנדחו תביעות העובדים לחתימה על הסכם קיבוצי עם בעל הבית החדש, פיצויים מוגדלים, והבטחה כי לא יהיו פיטורים. בעקבות זאת סגרו העובדים בתמיכת ההסתדרות את המפעל והציתו צמיגים. המפעל שוכן באזור התעשייה אכזיב מליאות, מצפון למושב לימן סמוך לחוף הים, ובהסתדרות טענו כי סאמיט זנחה את העובדים והתעניינה רק בנדל"ן.

עובדי מפעל מילוטל מפגינים על רקע המכירה בשבוע שעבר, צילום: באדיבות דוברות ההסתדרות עובדי מפעל מילוטל מפגינים על רקע המכירה בשבוע שעבר | צילום: באדיבות דוברות ההסתדרות עובדי מפעל מילוטל מפגינים על רקע המכירה בשבוע שעבר, צילום: באדיבות דוברות ההסתדרות

אלא שההסכם שנחתם עם אגבריה סותר את הטענה, משום שעל פיו המפעל יישאר במקומו למשך שנים רבות, בתמורה לדמי שכירות מופחתים. כמו כן, חלק גדול מבין העובדים יועסק על ידי בעל הבית החדש. על פי ההסכם, את החובות לספקים ולעובדים תשלם המוכרת סאמיט.

מאז 2016 לאחר שהתגלו במוצרי המזון הקפואים של מילוטל חיידקי לסיטריה, היא סופגת מידי שנה הפסדים. מאז רכשה את החברה ניסתה סאמיט למכור אותה ללא הצלחה, הן משום שערכו של מלאי המוצרים הקפואים שלה נחתך בעקבות פרשת הליסטריה והן מסיבות חיצוניות הקשורות לתנאי התחרות בשוק.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות