אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אמיר ברנע: "ה-IFRS פוגע באובייקטיביות החשבונאית" צילום: אוראל כהן

אמיר ברנע: "ה-IFRS פוגע באובייקטיביות החשבונאית"

הדברים נאמרו בדיון במרכז הבינתחומי בהרצליה בנושא עשור ליישום ה-IFRS בישראל. יו"ר רשות ניירות ערך לשעבר, שמואל האוזר, על מניעת הדיבידנד באי.די.בי: "צפינו חלוקה בעייתית"

11.10.2018, 21:24 | יניב רחימי
"ה-IFRS פוגע באובייקטיביות החשבונאית", כך אמר הערב (ה') פרופ' אמיר ברנע בדיון שהתקיים במרכז הבינתחומי בהרצליה בנושא עשור ליישום ה-IFRS בישראל. הדיון נערך במסגרת השקת סדרת הספרים "חשבונאות פיננסית חדשה: IFRS 2020" שכתבו שלומי שוב ויבגני אוסטרובסקי. לצד התרומה של ה-IFRS להערכות השווי, פרופ' ברנע ציין שהחשבונאות החדשה מאפשרת תכנון יצירתי של דו"חות כספיים, תוך משקל יתר לרווחים רעיוניים ובראשם השערוכים.

אמיר ברנע, צילום: אוראל כהן אמיר ברנע | צילום: אוראל כהן אמיר ברנע, צילום: אוראל כהן

יו"ר רשות ניירות ערך לשעבר, שמואל האוזר, התייחס לראשונה להחלטה שהתקבלה בתקופתו למנוע מקבוצת אי.די.בי לחלק דיבידנד כתוצאה מאימוץ מוקדם של תקן IFRS 9 ואמר כי "נקודת המוצא שלנו היא לא להתערב, אבל במקרה הזה צפינו שהאימוץ המוקדם של התקן יוביל לחלוקת דיבידנד בעייתית ולכן התערבנו באופן אקטיבי".

יאיר לפידות מבית ההשקעות ילין לפידות תקף את תקן IFRS 16 ואמר "לדעתי זה תקן בעייתי. אם לחברה יש ועד עובדים חזק, אז מה זה אומר? שהחברה צריכה לרשום התחייבות לתשלום שכר לעובדים שלה בשנים הבאות?"

נשיאת לשכת רואי החשבון, איריס שטרק אמרה: "תראו כמה קשה לדור הצעיר להתמודד עם החשבונאות החדשה. אני מודאגת מזה שמספר הסטודנטים לראיית חשבון בירידה. בואו נודה בכך שהירידה בביקוש מביאה גם לירידה ברמה ובאיכות של הסטודנטים".

"צריך היה לתקן את חוק החברות ברגע שאימצו את ה-IFRS", אמר שוב, והוסיף "זה לא תקין שחברה רושמת רווחי שערוך, הולכת לגייס כסף באג"ח, ומחלקת אותו כדיבידנד".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות