אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דוחות הבנקים: ג'יי.פי מורגן עקף התחזיות; סיטיגרופ פספס צפי ההכנסות צילוםם: בלומברג

דוחות הבנקים: ג'יי.פי מורגן עקף התחזיות; סיטיגרופ פספס צפי ההכנסות

הרווח הנקי של ג'יי.פי מורגן זינק ב-24%; המנכ"ל דיימון: "כלכלת ארה"ב והכלכלה הגלובלית ממשיכות להפגין עוצמה, למרות העלייה באי-ודאות הכלכלית והגיאו-פוליטית"; וולס פארגו פספס את תחזית הרווח

12.10.2018, 15:28 | שירות כלכליסט

ג'יי.פי מורגן, וולס פארגו וסיטיגרופ פרסמו היום את הדוחות שלהם לרבעון השלישי. 

ג'יי.פי מורגן רשם רווח נקי מתואם של 8.38 מיליארד דולר, 2.34 דולרים למניה, זינוק של 24% לעומת התקופה המקבילה אשתקד, ומעל תחזיות האנליסטים לרווח של 2.26 דולרים למניה. מניית הבנק עולה ב-1.2% במסחר המוקדם בוול סטריט.

קראו עוד בכלכליסט

הכנסות ג'יי.פי מורגן הסתכמו ב-27.82 מיליארד דולר ברבעון השלישי, עלייה של 5% לעומת הרבעון המקביל, ומעל התחזיות להכנסות של 27.44 מיליארד.

הרווח הנקי מתחום הבנקאות הקמעונאית זינק ב-60% ל-4.1 מיליארד דולר, על הכנסות של 13.1 מיליארד דולר. הסיבה העיקרית לזינוק היא העלאות הריבית של הפדרל ריזרב.

 ג ג'יימי דיימון | צילום: בלומברג  ג

הרווח הנקי מבנקאות ההשקעות עלה ב-3% ל-2.6 מיליארד דולר על הכנסות של 8.8 מיליארד דולר. לעומת זאת רשם ג'יי.פי מורגן ירידה של 2% בהכנסות ממסחר, ל-4.4 מיליארד דולר. 

"ג'יי.פי מורגן מציג תוצאות חזקות עם צמיחה בכל התחומים", אמר המנכ"ל ג'יימי דיימון. "כלכלת ארה"ב והכלכלה הגלובלית ממשיכות להפגין עוצמה, למרות העלייה באי-ודאות הכלכלית והגיאו-פוליטית, שבנקודה מסוימת בעתיד עלולה לפגוע בכלכלה האמריקאית".

לדבריו, "אנחנו שמחים להתרחב שוב; מדיניות רגולטורית חכמה ומס חברות תחרותי מאפשרים לנו להשקיע בלקוחות שלנו. לא מזמן פתחנו את הסניף הראשון בוושינגטון די.סי, שהוא רק אחד ממאות סניפים שאנו עומדים לפתוח במקומות חדשים, בהם פילדלפיה ובוסטון".

דיימון אמר כי יו"ר הפד ג'יימס פאוול "עושה עבודה מצוינת"; דברים אלה נאמרים על רקע ההתקפות של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ על הפד בימים האחרונים בעקבות המתווה להעלאת שיעורי הריבית. דיימון הוסיף כי "מעולם לא הכיר נשיא שרצה ששיעורי הריבית יעלו".

וולס פארגו, צילום מסך: ABC וולס פארגו | צילום מסך: ABC וולס פארגו, צילום מסך: ABC

גם סיטיגרופ פרסם את הדוחות שלו לרבעון השלישי. הרווח הנקי המתואם היה 1.73 דולרים למניה, לעומת 1.42 דולרים למניה אשתקד - ומעל תחזיות האנליסטים לרווח נקי של 1.68 דולרים למניה. הכנסות הבנק ירדו מעט ל-18.38 מיליארד דולר, לעומת 18.42 מיליארד אשתקד - ומתחת לתחזיות האנליסטים להכנסות של 18.45 מיליארד דולר. הכנסות סיטיגרופ מבנקאות השקעות ירדו ב-8% ל-1.1 מיליארד דולר. ההכנסות בצפון אמריקה ירדו ב-5%. הבנק ציין כי המס ששילם נמוך ב-21% לעומת אשתקד, בעקבות רפורמת המס של ממשל טראמפ. מניית סיטיגרופ עולה ב-1.2% במסחר המוקדם.

וולס פארגו הוא הבנק השלישי שפרסם את הדוחות שלו - הרווח הנקי הסתכם ב-6 מיליארד דולר, 1.13 דולרים למניה, זינוק של 32% - אך מתחת לתחזיות לרווח של 1.17 דולרים למניה. ההכנסות עלו מעט ל-21.9 מיליארד דולר, לעומת 21.8 מיליארד אשתקד. מניית הבנק עולה ב-2% במסחר המוקדם.

וולס פאארגו הודיע בספטמבר כי יקצץ 26.5 אלף משרות בשלוש השנים הבאות. הבנק היה מעורב בשורה של פרשות, בהן פתיחת חשבונות פיקטיביים והונאת ביטוח.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות