אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פייסבוק: "רק" 30 מיליון חשבונות נפרצו בפריצה הגדולה צילום: אביגיל עוזי

פייסבוק: "רק" 30 מיליון חשבונות נפרצו בפריצה הגדולה

הרשת החברתית הפחיתה הערב את מספר החשבונות שנפגעו בפריצה לפני שבועיים מ-50 מיליון לכ-30 מיליון "בלבד". מ-14 מיליון חשבונות נגנב "מידע אישי רב". גיא רוזן, סגן נשיא פייסבוק: "הפריצה נמצאת תחת חקירת ה-FBI"

12.10.2018, 22:46 | רפאל קאהאן

פייסבוק הודיעה הערב (שישי) כי מספר הנפגעים בפריצה הגדולה עליה דיווחה לפני כשבועיים הוא 30 מיליון. בדיווח המקורי היא דיווחה על כ-50 מיליון חשבונות שנפרצו.

קראו עוד בכלכליסט

עוד נמסר שמתוך החשבונות שנפגעו בכ-14 מיליון נגנב מידע אישי רב. בין פריטי המידע שנגנבו אפשר למצוא מידע על קשרים רומנטיים, מגדר וצ'ק אין למיקומים שונים.

סגן נשיא פייסבוק גיא רוזן, צילום: אביגיל עוזי סגן נשיא פייסבוק גיא רוזן | צילום: אביגיל עוזי סגן נשיא פייסבוק גיא רוזן, צילום: אביגיל עוזי

גיא רוזן, סגן נשיא בחברה, הסביר שההאקרים השתמשו בכ-400 אלף חשבונות שהיו תחת שליטתם כדי לחדור לשאר החשבונות. ההאקרים השתמשו באסימוני גישה, קבצי מידע שמייתרים את הזנת הססמא בכל התחברות לרשת החברתית.

15 מיליון חשבונות הנותרים שנפרצו סבלו רק מגניבת פרטים כמו שמות או כתובות מייל. החברה העלתה לאוויר דף סיוע באתר העזרה בו ניתן לבדוק אילו פריטים נגנבו ולקבל מידע על הקשחת הגישה לחשבון.

עוד נמסר שהפריצה נמצאת תחת חקירה של ה-FBI וכי הבולשת אסרה על פרסום חשדות לגבי מי עשוי לעמוד מאחוריה. ''אנחנו עדיין מבררים כיצד ההאקרים שעומדים מאחורי הפריצה עשויים היו לנצל את פייסבוק'', אמר רוזן. עוד הוסיף שהם אינם שוללים כי אלה היו עשויים לעמוד מאחורי ניסיונות פריצה נוספים - אך ציין כי אלה היו ברמה פחותה מאשר הפריצה שזוהתה.

הפריצה עצמה בוצעה, על פי הדיווח, בין ה-14 בספטמבר עד לזיהויה ב-25 בספטמבר שעבר. פייסבוק ביצעה חסימה מיידית לחשבונות הנפגעים וטיפלה בכל הפרצות אבטחה שאיפשרו את ההשתלטות. עוד נאמר שקורבנות הפריצה יקבלו עדכון מפייסבוק בימים הקרובים. מניית החברה נסחרת ביציבות בוול סטריט.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות