אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עשור לאחר שחולץ - RBS חילק לראשונה דיבידנד צילום: בלומברג

עשור לאחר שחולץ - RBS חילק לראשונה דיבידנד

רויאל בנק אוף סקוטלנד שילם 2 פני למניה לכל אחד מ-190 אלף בעלי המניות הפרטיים שלו. ב-2008 קיבל חבילת חילוץ של 45 מיליארד פאונד מהממשלה בבריטניה, שעדיין מחזיקה 62% מהבנק

13.10.2018, 14:47 | שירות כלכליסט

רויאל בנק אוף סקוטלנד (RBS) שילם את הדיבידנד הראשון לבעלי המניות שלו מאז שעמד על סף קריסה במשבר הכלכלי של 2008, כך לפי רויטרס, גרדיאן ו-BBC.

  

קראו עוד בכלכליסט

הבנק, ש-62% ממנו נמצאים עדיין בבעלות ממשלתית שילם דיבידנד של 2 פני למניה ל-190 אלף בעלי המניות הפרטיים. מנכ"ל הבנק רוס מקאיוון אמר שהתשלום הוא "אבן דרך חשובה" בהתאוששות הבנק, שקיבל חבילת חילוץ של 45 מיליארד פאונד ממשלם המסים הבריטי ב-2008.

מוקדם יותר השנה מכרה הממשלה הבריטית מניות של RBS במחיר של 271 פאונד למניה, כמעט מחצית מ-502 הפאונדים למניה שהיא שילמה לפני עשר שנים. הבנק הודיע באוגוסט שבכוונתו לשלם דיבידנד ברגע שישלים את הסדר 4.9 מיליארד הפאונדים עם משרד המשפטים האמריקאי בנוגע לביטחונות מגובות-משכנתא מתקופת משבר הסאב-פריים.

רויאל בנק אוף סקוטלנד, צילום: בלומברג רויאל בנק אוף סקוטלנד | צילום: בלומברג רויאל בנק אוף סקוטלנד, צילום: בלומברג

מקאיוון, שהודיע על תשלום הדיבידנד, אמר שזהו "החזר קטן" לבעלי המניות "אחרי שנים רבות של סבלנות", והוסיף: "זוהי אבן דרך חשובה נוספת בהתאוששות שלנו, כמעט 10 שנים לאחר ש-RBS חולץ מקריסה על ידי משלם המיסים הבריטי. יצרנו מאז בנק קטן ובטוח יותר שמפיק רווחים יותר בני-קיימא. מצב ההון שלנו טוב יותר מהיעד שנקבע לו ואנחנו מצפים להחזיר כל הון עודף לבעלי המניות מוקדם ככל שניתן", כך מקאיוון.

מוקדם יותר השבוע אמר מקאיוון ל-BBC שלמרות שהמצב הפיננסי של RBS חזר למצבו התקין, נותרה עדיין עבודה רבה בכל הנוגע לבניית אמון מחודש בבנק. "אני חושב שייקח לנו 5 עד 10 שנים לרכוש שוב את האמון שהיינו רוצים", דברי מקאיוון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות