אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שינוי במבחני התיאוריה: צעירים בני 15 וחצי יוכלו ללמוד צילום: מיכאל קרמר

שינוי במבחני התיאוריה: צעירים בני 15 וחצי יוכלו ללמוד

משרד התחבורה הודיע היום כי גיל המינימום לצורך בחינת תיאוריה יופחת מ-16 ושלושה חודשים; לפי המשרד, הדבר יאפשר "גם לבני 16 שיעמדו במבחן התיאוריה, לרכוב כחוק על האופניים והקורקינטים החשמליים"

13.10.2018, 20:45 | תומר הדר

מהלך נואש במאבק בנגע האופניים החשמליים או ניסיון אמיתי לשפר את המצב? משרד התחבורה הודיע היום (שבת) כי גילם המינימלי של הנבחנים במבחני התיאוריה ללימודי נהיגה ירד מ-16 ושלושה חודשים ל-15 וחצי.

קראו עוד בכלכליסט

לפי משרד התחבורה, "הורדת גיל לימוד התיאוריה נועד להקנות לצעירים ידע והתמצאות מוקדמים בחוקי התעבורה, הן כרוכבי אופניים רגילים והן כהולכי רגל, ולאפשר גם לבני 16 שיעמדו במבחן התיאוריה, לרכוב כחוק על האופניים והקורקינטים החשמליים".

אופניים חשמליים, צילום: דנה קופל אופניים חשמליים | צילום: דנה קופל אופניים חשמליים, צילום: דנה קופל

מחר צפויה הממשלה לקיים דיון בנושא נגע תאונות האופניים החשמליים ולאשר הצעת החלטה המאמצת את עיקרי התוכנית הלאומית של משרד התחבורה, להגברת בטיחותם של רוכבי האופניים החשמליים, הקורקינטים הממונעים ומשתמשי הדרך.

ההצעה כוללת קורס ייעודי לרוכבי אופניים חשמליים שבסיומו מבחן לימודי והנפקת אישור כשירות לכל תלמיד שעבר את המבחן בהצלחה. על פי ההצעה, החל מה-1 בינואר תותנה הרכיבה על אופניים חשמליים לבעלי אישור כשירות לרכיבה בלבד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
וכמובן שאת הקנסות המגוחכים על אופניים רגילים ולא חשמליים השארתם על כנם!!! לעודד הפחתת מכוניות
וכמובן שאת הקנסות המגוחכים על אופניים רגילים ולא חשמליים השארתם על כנם!!! כדי לעודד עוד אנשים שלא להשתמש בתחבורה אלטרנטיבית! ולהרחיב את המדרכות לשבילי אופניים ככה שיוכלו ליסוע עליהם? לא צריך! מספיק לקשקש על הכביש בלבן, ככה שאלה שעוד מוכנים לקחת את הסיכון הכספי, ימשיכו להיהרג כמו זבובים.
ל  |  14.10.18
1.
מבורך אך....
החוק הזה מצד אחד מבורך לכשעצמו שעיקרו היא לחימה בתופעת רוכבי האופניים בעיקר הצעירים בצורה פרועה... מצד שני רבים מהאנשים המבוגרים שלא צלחו את מבחני התיאוריה והטסטים מצד קשיי השפה וכו' והאמצעי התחבורה היחידי שמשנע אותם ממקום למקום בצורה קלה בלתי תלותית הם האופניים החשמליות אך לצערנו בגלל התאונות הרבות בהם מעורבים צעירים הרכובים על חשמליות ובפרט האירועים האחרונים הצריכו חשיבה מחודשת להגבלות שפוגעות ללא הבחנה באותם המבוגרים להם קשיי שפה. הם לצערנו ישלמו תמחיר היקר של צעירים קלי דעת.
ציון  |  13.10.18