אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מתקן חניה רובוטי ראשון בישראל ייחנך היום

מתקן חניה רובוטי ראשון בישראל ייחנך היום

המתקן של חברת טופ הסינית, שכולל בשלב זה 12 חניות, ייפתח בתחנת הרכבת בכפר סבא. עלות מערכת כזו היא שליש מעלות הקמת חניון רגיל

14.10.2018, 07:57 | ליאור גוטמן

בכירי חברת TOPP הסינית ישתתפו היום בחנוכת מתקן החניה הרובוטי הראשון בישראל שייפתח בכפר סבא. את המתקן הקימה השלוחה הישראלית, חברת Lift Parking, זאת בשיתוף פעולה עם עיריית כפר סבא והחברה הכלכלית של העירייה. החניון ממוקם בתחנת הרכבת נורדאו בעיר.

קראו עוד בכלכליסט

המתקן כולל 12 מקומות חניה, והוא משתרע על שלושה מקומות חניה בלבד. מדובר בשלב זה בתצוגת תכלית של החברה המשווקת, ולקוח יכול להזמין מתקן בהתאם לצרכיו, עד מאות מכוניות. המתקן מניף את המכוניות אל הקומות העליונות. עלות הקמת 500 מקומות חניה בחניון קונבנציונלי של חמש־שש קומות היא כ־65 מיליון שקל. מערכת של Lift Parking עולה 25 מיליון שקל, ומוקמת בתוך שליש מהזמן.

מתקן החניה הרובוטית מתקן החניה הרובוטית מתקן החניה הרובוטית

טופ הסינית נחשבת לאחת החברות המובילות בעולם בתחום החניונים הרובוטיים. החברה נוסדה בתחילת העשור הקודם ומאז השלימה פרויקטים בארצות רבות כולל בסין, רוסיה, יפן, הונג קונג, קולומביה, אל סלבדור, מלזיה, וייטנאם, קליפורניה ואוסטרליה. היקף החניות שהיא הציבה לרשות הציבור או לקוחות שונים נאמד ב־750 אלף.

מערכות החניה הרובוטיות של טופ מאפשרות ניצול טוב יותר של מקום נתון. החברה־האם של טופ, CNBM, היא קונצרן ענק שמייצר בין השאר בטון, פיברגלס, סיבי פחם, זכוכית ומערכות קולטי שמש, ופועלת ביותר מ־100 מדינות. 

בנג'מין רטיג, מנכ"ל ובעל השליטה בחברת Lift Parking: "הגב הפיננסי והמקצועי של חברת TOPP העולמית מאפשר לנו לתת כל פתרון וכל מענה נדרש בתחום החניה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

14 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

12.
זאת טכנולוגיה מפגרת שאסורה בשימוש במרבית...
זאת טכנולוגיה ישנה, לא תמצאו מתקנים כאלו באירופה ובוודאי לא בארה״ב. בשיקגו הותקנו מערכות כאלו בשנת 1932 ! https://youtu.be/f6-GxKtQ0e4 לאחר שגרמו לאסונות ונפגעים בנפש, נאסרה השיטה המיושנת הזאת. היום היא אסורה באירופה ובארה״ב. יש בעולם טכנולוגיות מתקדמות יותר ויעילות משמעותית.
ירון עוזרי  |  14.10.18
לכל התגובות