אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
החשד לשוחד בתעשייה האווירית: החשודים המרכזיים שוחררו למעצר בית של 15 יום צילום: תעשייה אווירית

החשד לשוחד בתעשייה האווירית: החשודים המרכזיים שוחררו למעצר בית של 15 יום

על פי החשד בעל שליטה בחברת שבבים ובנו הבטיחו לעובדים בתעשייה האווירית אחוזים מכל עסקה שתעבור אליהם. השופט הטיל על השניים צו עיכוב יציאה מהארץ ל-180 יום

14.10.2018, 14:13 | תומר גנון

שופט בית משפט השלום בראשל"צ, גיא אבנון, שחרר למעצר בית של 15 יום את שני ספקי החלפים של התעשייה האווירית שנעצרו לפני כשבועיים בחשד למתן שוחד לעובדים בחברה. השופט אבנון הטיל על השניים - שלום אחרק, בעל השליטה בחברת העיבוד השבבי דיוק שבבי.ש בע"מ מרחובות, ובנו עומר להט - צו עיכוב יציאה מהארץ ל-180 יום.

קראו עוד בכלכליסט

על פי החשד, האב ובנו הבטיחו לעובדים בתע"א אחוזים מכל עסקה שאלה יטו עבורם. במסגרת הפרשה חקרה היחידה הארצית למאבק בפשיעה חמורה ובינלאומית (היאחב"ל) מספר עובדים בתעשייה האווירית בחשד שנענו להצעות, וקיבלו טובות הנאה מאחרק ובנו. "מדובר במי שעל פי החשד שיחד עובד התעשייה האווירית על מנת לקדם אינטרסים כלכליים שלו", כתב השופט אבנון בהחלטתו להאריך את מעצרו של האב עם פתיחת החקירה. "עיינתי בחומרי החקירה וקבעתי שיש חשד סביר הקושר את החשוד באופן משמעותי יותר".

קו ייצור בתעשייה האווירית (ארכיון) קו ייצור בתעשייה האווירית (ארכיון) קו ייצור בתעשייה האווירית (ארכיון)

חברת דיוק שבבי עוסקת בעיבוד שבבי ומספקת שירותים לחברות נוספת מלבד התעשייה האווירית כגון אורובטק ואל אופ מקבוצת אלביט. עם פתיחת החקירה הוקפאו כל חשבונות החברה, וכן חשבונו הפרטי של בעל השליטה. החברה פנתה היום לבית המשפט בבקשה לשחרר חלק מהנכסים שנתפסו.

"המשמעות של תפיסת החשבונות היא שיתוק מוחלט של פעילות החברה, ניתוק צינור החמצן שלה והעמדתה בפני סכנה קיומית", נכתב בבקשה. לטענת החברה כלל התחייבויותיה לספקים בחודש אוקטובר עומדות על 1.149 מיליון שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות