אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרשת השוחד במשרד התחבורה: ביהמ"ש הורה לשחרר את דרור גנון למעצר בית של 8 ימים צילום: אוראל כהן

פרשת השוחד במשרד התחבורה: ביהמ"ש הורה לשחרר את דרור גנון למעצר בית של 8 ימים

זאת לאחר שהמשטרה ביקשה להאריך ב-5 ימים את מעצרו. גנון, ממלא מקום ראש הרשות הארצית לתחבורה ציבורית, נעצר לפני 12 יום בחשד לקבלת שוחד ממשפחת סלע, בעלת חברת האוטובוסים אפיקים, ומאיש העסקים סעיד עפיפי מנצרת

14.10.2018, 17:17 | תומר גנון

פרשת השוחד במשרד התחבורה: השופט גיא אבנון דחה את בקשת המשטרה, והורה לשחרר את דרור גנון למעצר בית של 8 ימים. המשטרה החליטה לא לערער על ההחלטה.

נציג המשטרה בדיון, רס"ב יובל פסטרנק, אמר כי קיימת התפתחות בחקירה וישנם שני אירועים חדשים שנחקרים. לדבריו גנון אינו משתף פעולה בחקירה, לא מוכן למסור את הסיסמאות של הטלפון הנייד שלו ושומר על זכות השתיקה.

קראו עוד בכלכליסט

"היחידה החוקרת ממשיכה באופן יעיל בביצוע פעולות החקירה, אשר חלקן הניבו תוצאות שמעצימות ומרחיבות את החשדות נגד החשוד", כתב השופט אבנון בהחלטתו. עם זאת הוא הוסיף כי "מבלי להקל ראש בחומרת העבירות, מצאתי כי בשלה העת לאפשר שחרורו לחלופת מעצר. מדובר בחקירה שיכולה להימשך פרק זמן בלתי מבוטל של שבועות רבים".

מוקדם יותר ביקשה המשטרה מבית משפט השלום בראשל"צ להאריך ב-5 ימים את מעצרו של גנון, מ"מ ראש הרשות הארצית לתחבורה ציבורית. גנון נעצר לפני 12 יום בחשד לקבלת שוחד ממשפחת סלע מנהריה, שבבעלותה חברת האוטובוסים אפיקים, ומאיש העסקים סעיד עפיפי מנצרת.

 

כפי שפורסם הבוקר ב"כלכליסט", החקירה מתמקדת בשלושה כיוונים. הכיוון הראשון הוא חשד שעפיפי, בעל השליטה (75%) בחברת סיטי לדור מנצרת העוסקת בתחום הבנייה, ומי שנמצא בקשרי היכרות וידידות ארוכי שנים עם גנון, רכש בכ-100 אלף שקל וילונות ומנורות לביתו החדש של גנון בנווה אילן.

בכיר משרד התחבורה דרור גנון בבית המשפט, צילום: אוראל כהן בכיר משרד התחבורה דרור גנון בבית המשפט | צילום: אוראל כהן בכיר משרד התחבורה דרור גנון בבית המשפט, צילום: אוראל כהן

גנון מצדו, כך עולה ממסמכים שבידי "כלכליסט", לקח חלק בדיונים בנושאים הקשורים לקבוצת עפיפי שלבכיריה קשרי משפחה עם סעיד עפיפי, כשהוא מצוי בניגוד עניינים לכאורה. גנון טוען שהחזיר את הכסף לעפיפי, ועפיפי הציג לחוקרים חשבוניות שהוציא לגנון וטען שקיבל את הכסף בחזרה.

הכיוון השני בחקירה הוא שבני משפחת סלע מנהריה, שבבעלות אביהם אמנון סלע נמצאת חברת האוטובוסים אפיקים, שילמו תוספת של עשרות אלפי שקלים במזומן לגילי אונגר, מעצב פנים שעובד עם חברת סלע בינוי שבשליטתם. זאת לאחר שהוא התלונן על כך שגנון לא שילם את מלוא שכרו כשעיצב את ביתו בנווה אילן. גנון נמצא בקשרי חברות עם אחד מבני המשפחה, ערן סלע, האחראי על תחום התחבורה בקבוצת סלע.

בתמורה לתשלום, כך על פי החשד, גנון סייע לחברת אפיקים לזכות במכרזים לקווים רווחיים, ואישר סבסוד של תגבור קווים. בני משפחת סלע מכחישים ששילמו לאונגר כסף.

כיוון החקירה השלישי הוא שגנון משך 150 אלף שקלים מכרטיס האשראי של קבלן תקשורת, אוהד שחר, שהתקין מצלמות בביתו בנווה אילן. גנון טוען שכרטיס האשראי היה אצלו ברשות, ושהשיב את הכסף לקבלן. הוא נחקר בשל כך גם בחשד להונאה בכרטיס חיוב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות