אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"קמפינג" של לינה דנהאם לא מגיעה לרף שהציבה "בנות" צילום: באדיבות YES

"קמפינג" של לינה דנהאם לא מגיעה לרף שהציבה "בנות"

לינה דנהאם, יוצרת "בנות", עלתה השבוע עם הסדרה הקומית "קמפינג", שמנסה לגעת בנושאים בוערים. אלא שהיא נעדרת האומץ והרוח פורצת הדרך שפרסמו אותה

15.10.2018, 08:41 | דנה קסלר

מאז ש"בנות" הסתיימה העולם צמא לכל סימן חיים מלינה דנהאם. התחושה היא שלא משנה מה היא תעשה, אנחנו נראה את זה. לפחות בהתחלה. כך שההתרגשות סביב "קמפינג", הסדרה הקומית החדשה שהיא יצרה ביחד עם ג'ני קונר, שותפתה ל"בנות", היא גדולה. וזאת למרות שכוכבת הסדרה היא ג'ניפר גארנר — מהשחקניות המעצבנות בהוליווד, שחוזרת לטלוויזיה לראשונה מאז "זהות בדויה". הדמות אותה היא מגלמת בסדרה אמורה להיות בלתי נסבלת, אבל שני מינוסים לא יוצרים פלוס. 

ג ג'ניפר גארנר. דמות היפר־אקטיבית | צילום: באדיבות YES ג

"קמפינג", שעלתה אמש ב־HBO (ותעלה השבוע ב־HOT, סלקום tv ו־yes), היא גרסה אמריקאית של סדרה בריטית מלפני שנתיים. כמו "בנות", גם "קמפינג" מתעסק בדינמיקה בין חברים, גם כאן נשים מובילות את העלילה וגם כאן יש ניסיון לגעת בנושאים בוערים בחברה האמריקאית, כמו גזענות ופוליטיקלי קורקט. הסדרה אמנם מעלה שאלות בנושא — מה מותר ומה אסור להגיד בימינו, ולמה — אבל היא עושה זאת בצורה זהירה ומנומסת. בדיחות ההומואים המרושעות והקורעות של "קמפינג" הבריטית כמובן לא הגיעו לגרסה האמריקאית, וכך גם תחתוני הענק מוכתמי הצואה של אימו הקשישה של בעל אתר הקמפינג שהוא תולה לייבוש בחוץ. "קמפינג" נעדרת את האומץ ואת הרוח הפורצת דרך שפרסמו את דנהאם. אם נראה שדנהאם נולדה כדי ליצור את "בנות", ב"קמפינג" התחושה היא שהיא עושה רימייק לסדרה בריטית כי היא לא מצאה רעיון יותר טוב.

כמו ברוב המקרים כשקומדיות בריטיות מקבלות עיבוד אמריקאי קורים גם ב"קמפינג" כמה דברים: הראשון הוא שבמקום השחקניות המקוריות מלוהקות שחקניות יפות מדי. השני הוא שכל בדיחה שאינה עונה לתכתיבי הפוליטיקלי קורקט המחמירים נמחקת מהתסריט, ולפיכך מידת המצחיקות יורדת ב־20%–80%.

 

ב"קמפינג" החדש, כמו ב"קמפינג" המקורי, חבורה של חברים ותיקים יוצאים ביחד לטיול מחנאות כדי לחגוג יום הולדת לאחד החברים. בשני המקרים הגיבורה היא מרושעת, אגואיסטית, חסרת מודעות עצמית וקונטרול־פריק איומה, אבל בעוד שדמותה של ויקי פפרדיין האנגליה היא צינית, מרירה ומצחיקה בטירוף, דמותה של ג'ניפר גארנר היא היפר־אקטיבית, היסטרית ומגוחכת. הליהוק של ג'ולייט לואיס לרוחניקית הפרועה והמשוחררת הוא מתבקש מדי והביצוע מוגזם לחלוטין, ולא בטוח שאנחנו רוצים לראות את דיוויד טננט הסקוטי ("דוקטור הו") שוב בתפקיד אמריקאי.

ב"בנות" עסקה דנהאם בדימוי נשי כשהראתה גוף עירום של בחורה לא רזה; ב"קמפינג" היא אמנם מראה נשים בנות 40 פלוס בעירום, אבל זה לא מספיק. מאז התרחקה מתפקידה כנערת הפוסטר של דור המילניום נראה כי דנהאם טרם מצאה זהות חדשה, ורימייק לסדרה קיימת כנראה לא יעזור לה להגיע לשם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות