אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מודי'ס הורידה את הדירוג לאיי.די.או פרופרטיז

מודי'ס הורידה את הדירוג לאיי.די.או פרופרטיז

חברת דירוג האשראי הורידה את דירוג האג"ח לחברה שבשליטת שיכון ובינוי, בעקבות אי הצלחתה לגייס אג"ח חדשה - לפני כחודש דיווחה ADO פרופרטיז שלא תגייס 500 מיליון יורו בהנפקת אג"ח בלוקסמבורג כפי שתכננה

15.10.2018, 09:06 | יניב רחימי

חברת דירוג האשראי מודי'ס, הורידה בסוף השבוע את דירוג אגרות החוב של איי.די.או פרופרטיז מקבוצת איי.די.או (38.2%) שבשליטת שיכון ובינוי, מדירוג Baa2 לדירוג Baa3. זאת לאור "הכישלון של ADO להמשיך ולגוון את מקורות המימון של החברה ולהעלות את רמת הנכסים הלא משועבדים שלה, בשילוב עם ניהול נזילות אגרסיבי יותר בהשוואה להערכתנו", נכתב בדוח.

קראו עוד בכלכליסט

במודי'ס מציינים שנכון ליוני 2018, שיעור הנכסים הלא משועבדים של איי.די.או פרופרטיז הגיע ל־22% מסך נכסיה, בהשוואה ל־20% בסוף 2017.

מיקי דיין, שותף בשליטה באיי.די.או מיקי דיין, שותף בשליטה באיי.די.או מיקי דיין, שותף בשליטה באיי.די.או

           

הסיבה המרכזית להורדת הדירוג של איי.די.או הוא אי הצלחתה לגייס אג"ח חדשה. איי.די.או פרופרטיז התכוונה לגייס 500 מיליון יורו בהנפקת אג"ח ללא ביטחונות בבורסת לוקסמבורג, אך לפני כחודש דיווחה שלא תקדם בשלב זה את הנפקת האג"ח, "לנוכח תנאי שוק האג"ח בשווקים הרלבנטיים ובשים לב לחלופות המימון העומדות בפניה".

מודי'ס הורידה גם את דירוג ניירות הערך המסחריים של החברה מדירוג P-2 לדירוג P-3.

במודי'ס מציינים לטובה את איכות הנכסים של איי.די.או פרופרטיז בשוק הדיור למגורים בגרמניה, שמציגים צמיחה חזקה בדמי השכירות ותפוסה גבוהה באופן עקבי. איי.די.או פרופרטיז מנהלת נכסים בברלין בשווי 3.8 מיליארד יורו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות