אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"ישראל נשארת אי של יציבות בשווקים" צילום: אוראל כהן

ועידת כלכליסט

"ישראל נשארת אי של יציבות בשווקים"

אורטל אקון, סמנכ"לית לקוחות עסקיים בפסגות, אמרה בכנס של כלכליסט ופסגות: "מלחמת הסחר העולמית בין סין לארה"ב ובעיות נוספות בשווקים הביאו לתנודתיות מאוד גבוהה ולירידת שערים באיחוד האירופי"

15.10.2018, 10:43 | נעמי צורף
"קצב האירועים הגלובליים הוא מהיר ודינמי רואים את זה גם במישור הפוליטי וגם בכלכלי ולכן בחרנו להזמין מרצים שיכניסו אותנו פנימה לתוך הכלכלות והפוליטיקה של סין, טורקיה איראן וארה"ב, עליהן אנחנו שומעים המון בחדשות ויש להן השפעה מכרעת על השוק הגלובלי", כך פתחה הבוקר (ב') אורטל אקון, סמנכ"לית לקוחות עסקיים בבית ההשקעות פסגות, את כנס פסגות 360: כלכלה מסביב לעולם של בית ההשקעות בשיתוף "כלכליסט".

אקון המשיכה בסקירה מאקרו כלכלית קצרה של השנתיים האחרונות וציינה כי שנת 2017 הייתה שנה מוצלחת במיוחד בשווקים שהתאפיינה בעליות שערים גבוהות ותשואות נאות למשקיעים. "ניתן לראות מתאם בין סין, אירופה וישראל שנובע מצמיחה מסונכרנת בשווקים הגלובליים האלה וגם מאירועים שהיוו גורמי סיכון בתחילת השנה ולא התממשו כמו הבחירות בצרפת והחשש מהמשבר בסין". יחד עם זאת, ציינה אקון כי מדד הפחד העולמי בשנת 2017 היה בשפל היסטורי.

"לעומת זאת, ב-2018 ניתן לראות שיש חוסר מתאם בולט כאשר השווקים בארה"ב רושמים צמיחה נאה, ומנגד השווקים באירופה וסין רושמים האטה כלכלית", אמרה אקון. "מאיפה זה מגיע? מלחמת הסחר העולמית בין סין לארה"ב ובעיות נוספות בשווקים הביאו לתנודתיות מאוד גבוהה ולירידת שערים באיחוד האירופי".

אורטל אקון, סמנכ"לית לקוחות עסקיים בפסגות, צילום: אוראל כהן אורטל אקון, סמנכ"לית לקוחות עסקיים בפסגות | צילום: אוראל כהן אורטל אקון, סמנכ"לית לקוחות עסקיים בפסגות, צילום: אוראל כהן

למרות זאת, אקון ציינה שישראל נשארת "אי של יציבות" "השווקים מתחילת השנה בעלייה מאוד יפה ובתשואה של 5.2. ברמת המיקרו - אנחנו רואים דו"חות חזקים במיוחד של החברות ואפשר לציין לחיוב את מניית סודה סטרים שהכפילה את שוויה מתחילת השנה והיוותה חלק מרכזי בקרנות של פסגות ותיקי ההשקעות. ברמת המאקרו - אנחנו רואים צמיחה מאוד יפה לצד ירידה בשיעור האבטלה שהגיעה לשפל היסטורי".

אקון התייחסה לאירועים העתידיים, שייתכן שיעסיקו את המשקיעים בתקופה הקרובה וציינה את העלאת הריבית בארה"ב שתתקיים בכמה פעימות, כאשר הראשונה בהן היא בדצמבר הקרוב והיתר במהלך שנת 2019. כמו כן, התייחסה למלחמת הסחר המתמשכת בין בין לארה"ב שכבר כיום גורמת להאטה בשוק הסיני כך שעל פי ההערכות תביא לגירעון של חצי אחוז כבר בשנה הבאה ולבחירות לסנאט בבית הנבחרים בארה"ב.

"כדי להתמודד עם כל האתגרים האלה, אנחנו בפסגות מחוייבים להשקיע במחקר ואנליזה איכותית לצד ניהול סיכונים מתמיד ובחירה סלקטיבית של נכסי ההשקעה", אמרה אקון. "אחת האסטרטגיות היא הגדלת הרכיב הלא סחיר בתיקים. לדוגמא, בקופת הגמל גדיש, אשראי לא סחיר הולך וצובר תאוצה ועומד על כ-20% מתיק הנכסים הכולל".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות