אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מיטב דש מתערב שוב: ביקש מהרגולטורים לתאם עמדות כדי שביגר ייבחר ליו"ר פז צילום: ישראל הדרי

בלעדי לכלכליסט

מיטב דש מתערב שוב: ביקש מהרגולטורים לתאם עמדות כדי שביגר ייבחר ליו"ר פז

בית ההשקעות פנה לרשות ההגבלים העסקיים, רשות ניירות ערך ורשות שוק ההון כדי שיאפשרו למוסדיים המחזיקים ב-60% ממניות פז לתאם עמדות בהצבעה הבאה למינוי דירקטורים במטרה להביא למינויו של ביגר

15.10.2018, 13:39 | רחלי בינדמן

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

הגופים המוסדיים מסלימים צעדיהם מול דירקטוריון פז.

קראו עוד בכלכליסט

לכלכליסט נודע כי בית ההשקעות מיטב דש בניהולו של אילן רביב, פנה לרגולטורים – רשות שוק ההון, רשות ני"ע, ורשות ההגבלים העסקיים כדי לקבל אישור לתאם עמדות לקראת האסיפה הבאה בפז שבה הם מקווים שאברהם ביגר, בעברו הרחוק מנכ"ל פז ובהמשך מנכ"ל מכתשים אגן, ייבחר לדירקטור ובהמשך ליו"ר.


לאחרונה פנה בית ההשקעות לחברת הנפט פז בדרישה להגדיל את מספר הדירקטורים בחברה ל-11 במטרה להוסיף מועמדים לראשות דירקטוריון פז.

            

אברהם ביגר, צילום: אוראל כהן אברהם ביגר | צילום: אוראל כהן אברהם ביגר, צילום: אוראל כהן


 

ביגר אמור להגיש מועמדות מטעם עצמו ולהתמודד על תפקיד היו"ר מול הדירקטורים שייבחרו באסיפת בעלי המניות שתתקיים מחר כאשר במירוץ לתפקיד יו"ר פז במקומו של יצחק עזר שהתפטר לפני חודש מתמודדים אליעזר שקדי, לשעבר מנכ"ל אל על, איציק צאיג לשעבר מנכ"ל אוסם, אריק שטיינברג, לשעבר יו"ר פסגות ופרופ' חזי אופיר.

לפי הערכות המוסדיים יצביעו מחר בהתאם להמלצת חברת הייעוץ אנטרופי ויבחרו בשקדי ושטיינברג, שניהם מועמדים שהוצעו על ידי גופים מוסדיים (שקדי, ילין לפידות ושטיינברג מנורה).

אך כפי שנחשף בכלכליסט, במיטב דש מעוניינים ביו"ר חזק שיהווה משקל נגד המנכ"ל הדומיננטי יונה פוגל ולכן רוצים עוד מועמדים לתפקיד ומקווים כי ביגר הדומיננטי ייבחר. אלא שללא תיאום עמדות עם מוסדיים אחרים, מהלך מינויו עלול להיכשל. בקשת התיאום כבר לא תהיה רלוונטית להצבעה מחר שכן המוסדיים כבר הגישו או יגישו בשעות הקרובות את אופן הצבעתם.

בעבר פנה מיטב-דש באופן דומה לרגולטורים כדי לתאם עמדות בהצבעה בחברת בזק להדחת דירקטורים מכהנים והחלפתם במועמדים שהציעו המוסדיים. אלא שברשות ההגבלים העסקיים, ברשות ניירות ערך וברשות שוק ההון היססו להעניק אישור כזה כתוב, מחשש כי תיאום הצבעות יחשב "שליטה ביחד" שאסורה על הגופים המוסדיים.

עם זאת, ברשות ההגבלים העבירו אז למיטב-דש מסר ברור כי אין שום בעיה בתיאום וכי לא יחילו נגדם אמצעי אכיפה על תיאום כזה. בסופו של דבר במיטב דש חששו לבצע את התיאום.

הפעם הם מקווים לקבל מהרגולטורים עמדה פורמלית יותר, במיוחד שכן מדובר בחברה ללא גרעין שליטה שבעצם רוב מניותיה מוחזקות על ידי הציבור דרך גופי הפנסיה ולכן יש משנה חשיבות בהבטחת כללי הממשל התאגידי בה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות