אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סופית: רשת ספורט ורטהיימר סגרה את כל הסניפים

סופית: רשת ספורט ורטהיימר סגרה את כל הסניפים

ספורט ורטהיימר מנתה בשיאה 60 סניפים והעסיקה 500 עובדים. סגירתה של ספורט ורטהיימר מתווספת לרשתות אופנה נוספות שנקלעו בשנה החולפת לבעיות תזרימיות שהובילו להקפאת הליכים. בין היתר הוניגמן, מישמיש, יפו תל אביב וסליו

15.10.2018, 13:59 | אורנה יפת

עכשיו זה סופי. רשת ספורט ורטהיימר סגרה את כל הסניפים. מדובר בהליך הדרגתי שהתרחש במהלך השנה והגיע לקיצו לאחרונה.

קראו עוד בכלכליסט

סניף של ספורט ורטהיימר, צילום: ברק פכטר סניף של ספורט ורטהיימר | צילום: ברק פכטר סניף של ספורט ורטהיימר, צילום: ברק פכטר

שלוש שנים לאחר שנמכרה בהליך כינוס נכסים, החלה ספורט ורטהיימר לסגור סניפים. כבר במרץ האחרון פנה "כלכליסט" למנכ"ל הרשת, ערן שומרון, שטען בעקשנות כי מדובר רק בצמצום סניפים ובהליך התייעלות. באותה עת סגרה ורטהיימר 8 מתוך 28 סניפים הפסדיים. שומרון טען כי בסוף 2018 תישאר הרשת עם כ-20 סניפים רווחיים. במרץ אמר שומרון בשיחה עם "כלכליסט": "עד סוף 2018 הרשת תעמוד על 22 סניפים רווחיים ובמינימום 18 סניפים. ב-2019 נתמקד בהתפתחות של הרשת על ידי הבאת מותגי ספורט שלנו שנייבא ישירות מחו"ל ויתנו בידול לרשת. מלבד זאת, אנחנו עובדים מזה שמונה חודשים על אתר סחר חדש שיושק ב-2019 שנגיע למצב של שילוח הכי מהר בשוק. אלה לא מהלכים שמבצעת רשת שעומדת להסגר". אלא שהשאיפה לא התגשמה והרשת סגרה את כל הסניפים.

ספורט ורטהיימר מנתה בשיאה 60 סניפים והעסיקה 500 עובדים. מאז הקפאת ההליכים נסגרו בתחילה מעל 30 סניפים ומספר העובדים הצטמצם ל-270. בסוף נובמבר 2015 נכנסה הרשת להקפאת הליכים בשל חובות של 125.6 מיליון שקל ובמרץ 2016 נמכרה הרשת למשה טוקר הבעלים של חברת טעם טבע טיבולי שהיא שותפה בחברת תוספי התזונה טעם טבע אלטמן, יובל בראון היבואן של מותג הספורט סאקוני ומוני הראל מבעלי ניו בלאנס. רוני ורטהיימר המייסד נותר עם 10% ממניות הרשת אך אינו קשור כיום לניהול רשת הספורט.

סגירתה של ספורט ורטהיימר מתווספת לרשתות אופנה נוספות שנקלעו בשנה החולפת לבעיות תזרימיות שהובילו להקפאת הליכים. בין היתר רשת הוניגמן, מישמיש, יפו תל אביב, וסליו. רשת פוראבר 21 הבינלאומית סגרה אף היא את שעריה בישראל ויצאה מהארץ, ורשתות אופנה נוספות מקומיות מצמצמות סניפים ומבצעות הליכי התייעלות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות