אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הקטל נמשך: 3 פועלי בניין נהרגו היום - 36 מתחילת השנה צילום: איחוד הצלה

הקטל נמשך: 3 פועלי בניין נהרגו היום - 36 מתחילת השנה

במהלך הבוקר מצאו את מותם 2 פועלים באתרי בנייה באבן יהודה ובבית שמש, ופועל נוסף התחשמל הערב באתר בנייה בהרצליה; אתמול נהרג פועל כשצנח לפיר מעלית; יו"ר ההסתדרות: "נשבית את כל המשק מיד לאחר הבחירות לרשויות המקומיות. אסור להשלים יותר עם המציאות הזו"

15.10.2018, 20:44 | דותן לוי

יומיים רצופים של קטל מחריד באתרי הבנייה ברחבי הארץ: לאחר שאתמול צנח אל מותו אנטון מרצ'נקו בן ה-26 מחולון באתר של אלקטרה בניה בבת ים, היום (ב') נהרגו 3 פועלים נוספים באתרי בנייה - באבן יהודה, בית שמש והרצליה.

קראו עוד בכלכליסט

הבוקר התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב שרון על פועל שנפגע מטרקטור באתר עבודה באבן יהודה. חובשים ופראמדיקים של מד"א שהגיעו למקום מצאו גבר בן 50 שסובל מחבלות קשות בפלג גופו העליון, הם העניקו לו במקום טיפול רפואי וביצעו פעולות החייאה שבסופן נקבע מותו.

מאוחר יותר היום, דווח על תאונת עבודה באתר בנייה ברמת בית שמש ג'. מוחמד נדאל ברגות, בן 22 מהכפר אלולג'ה מזרחית לבית לחם נפצע באורח אנוש כתוצאה מפגיעת סלע בראשו תוך כדי עבודות חפירה. גם במקרה זה אנשי הרפואה שהגיעו למקום נאלצו לקבוע את מותו בתום מאמצי החייאה.

בשעות הערב נהרג פועל נוסף, השלישי במספר מאז הבוקר, לאחר שהתחשמל באתר בניה של תמ"א 38 ברחוב הפרטיזנים בהרצליה.

מותם של פועלי הבניין הוא תופעה שמתעצמת בשנה האחרונה ולמרות הצהרות על צעדים שננקטים על מנת לעצור את הקטל באתרים, מגלות הרשויות אזלת יד. מאז תחילת השנה נהרגו 36 פועלי בניין ו-2 עוברי אורח.

התאונה בבית שמש, צילום: איחוד הצלה התאונה בבית שמש | צילום: איחוד הצלה התאונה בבית שמש, צילום: איחוד הצלה

ההרוג בתאונה בבית שמש: מוחמד נדאל ברגות, בן 22, מהכפר אלולג ההרוג בתאונה בבית שמש: מוחמד נדאל ברגות, בן 22, מהכפר אלולג'ה ההרוג בתאונה בבית שמש: מוחמד נדאל ברגות, בן 22, מהכפר אלולג

לפני כשבוע הודיעו בהסתדרות כי ישביתו את המשק במידה והממשלה לא תציג צעדים דרסטיים לטיפול בכשל. יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן התייחס למקרי המוות הנוספים שאירעו היום בענף הבנייה, ואמר כי: "כל יום שעובר אנו מתבשרים על עוד ועוד נפגעים ועל עוד הרוגים בתאונות בעבודה.

"הפקרת הבטיחות בענף הבנייה והאדישות הנמשכת מצד הממשלה והמעסיקים, ממשיכות לגבות קורבנות ולעלות בחיי אדם. במידה ולא יינקטו צעדים משמעותיים על מנת לעצור את הקטל, וליישם סטנדרטים מקדמי בטיחות בענף, ההסתדרות תשבית את כל המשק מיד לאחר הבחירות לרשויות המקומיות.

"אסור להשלים יותר עם המציאות הזו. חשוב לזכור כי דרישות ההסתדרות, ביניהן: הפיכת התקן האירופי לפיגומים למחייב, אכיפת החובה על לבישת רתמה, הסדרת תחום המנופים והכנסת נספח בטיחות מחייב למכרזי בינוי ותשתית של המדינה, הן מצילות חיים וכל עיכוב של מקבלי ההחלטות באימוץ הדרישות, ממשיך להעמיד בסכנת חיים הן את העובדים והן את עוברי האורח".

עו"ד ישראל אסל, היועץ המשפטי של הפורום למניעת תאונות עבודה מסר: "היום הוא יום דמים קשה באתרי הבנייה ברחבי הארץ. מכת תאונות העבודה אינה מרפה, היום נהרגו שני פועלי בניין. אחד באתר בנייה בבית שמש והשני באתר עבודה באבן יהודה. בשתי התאונות הללו, היו מעורבים כלים הנדסיים שגרמו למות העובד בגלל טעות אנוש ורשלנות בהתנהלות הבטיחותית.

"אתמול נהרג באתר בנייה של חברת אלקטרה העובד אנטון מרצ'נקו ז"ל שהוא בן 26 בלבד - הפועל העשירי שנהרג באתרים בביצוע ויזמות של חברת אלקטרה. הפורום למניעת תאונות עבודה קורא למשרד העבודה ולמשטרה, להגביר את האכיפה באתרי בנייה ולא להסתפק בהטלת אחריות פלילית על מפעיל כלי הצמ"ה בלבד אלא לפעול ולהטיל אחריות פלילית גם על הקבלנים המבצעים והמנהלים הבכירים בחברות שמחובתם לדאוג להסדרי בטיחות נאותים באתר הבנייה בעת שנעשה שימוש בציוד הנדסי. לצערנו עד כה היחידים שמשלמים את מחיר ההפקרות הם העובדים שנהרגים ומשפחותיהם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות