אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אסיפת בעלי המניות של פוקס תאשר היום חידוש כהונת הראל ויזל כדירקטור צילום: עמית שעל

אסיפת בעלי המניות של פוקס תאשר היום חידוש כהונת הראל ויזל כדירקטור

חברת הייעוץ אנטרופי המליצה לגופים המוסדיים לאשר את הארכת כהונתו של ויזל, כשלטענתה הוא "בעל ניסיון דרוש" וכי "לא ידוע על חקירת משטרה שמתנהלת בנושא"

16.10.2018, 11:12 | רחלי בינדמן

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

בעלי המניות של פוקס, ובהם הגופים המוסדיים המחזיקים בכספי הפנסיה של הציבור, צפויים לתמוך בחידוש כהונת הראל ויזל כדירקטור, באסיפת בעלי המניות שתתקיים היום. אתמול פורסמו ממצאי דוח הביקורת שהזמינה חברת פוקס ביחס להאשמות שהועלו נגד ויזל, המנכ"ל והבעלים, ביחס להטרדות מיניות לכאורה. הדוח קבע כי אין ממש בטענות.

קראו עוד בכלכליסט

מדובר בהצבעה הדורשת רוב רגיל בלבד כך שממילא הארכת הכהונה תאושר כמובן בתמיכת קולו של בעל השליטה, אלא שמעניין יהיה לראות אם הגופים המוסדיים ירימו קול מחאה ובאופן הצהרתי יתנגדו לחידוש הכהונה על רקע הפרסומים ביחס לוויזל.

מנכ"ל פוקס הראל ויזל מנכ"ל פוקס הראל ויזל מנכ"ל פוקס הראל ויזל

                     

לפי הערכות, המוסדיים צפויים לתמוך במינוי מחדש, בין היתר על רקע המלצת חברת הייעוץ אנטרופי. המוסדיים נוהגים להצביע על בסיס המלצותיה של אנטרופי באסיפות כלליות שתומכת בחידוש הכהונה. וחברת הייעוץ התייחסה לפרשה בהמלצה שלה, אך פירסמה אותה לפני ממצאי דוח הביקורת.

באנטרופי מתייחסים לאלמנטים טכניים. ויזל השתתף בשנתיים האחרונות בישיבות הדירקטוריון של פוקס בשיעור הגבוה מהרף שדורשת אנטרופי (75%), הוא מכהן כמנכ"ל וכדירקטור בחברה משנת 2000 וכן הוא בעל הניסיון הדרוש למילוי התפקיד.

שתיקה רועמת: המוסדיים לא חותרים לגילוי האמת בפוקס למנהלי הפנסיה נוח לאמץ את דו"ח השופטת כי בסופו של דבר רק התשואה עומדת בראש מעייניהם רחלי בינדמן, 7 תגובותלכתבה המלאה

באנטרופי הבהירו כי הם ממליצים לתמוך במינוי מנכ"ל שהוא בעל השליטה כדירקטור בכפוף לקיומם של מנגנוני בקרה מאזנים בדירקטוריון, המאפשרים פיקוח על עבודת המנכ"ל שלא בנוכחותו. חברת הייעוץ ציינה כי ממילא מחצית מהדירקטוריון הם דירקטורים בלתי תלויים.

לבסוף, מסבירים באנטרופי כי אין באמת הבדל אם ויזל יכהן כדירקטור או יוחלף במישהו מטעמו. "תוספת דירקטור מטעם בעל השליטה, אין בה תמיד בבחינת שיפור הממשל התאגידי. לעתים היא אף מייצרת הוצאה מיותרת ו'הרחקה' של בעלי השליטה מהדירקטוריון, מצב שאינו אופטימלי עקב הדומיננטיות שלו והשפעתו הרבה על הדירקטוריון". כך לפי ההמלצה.

בכל הנוגע לסוגיית ההטרדות המיניות, באנטרופי שהפיצו את ההמלצה לפני כמה ימים, עוד בטרם פורסם דוח הביקורת, נכתב: "בהמשך לפרסומים בתקשורת בדבר טענות שהושמעו בקשר עם מנכ"ל החברה, מר הראל ויזל, הנוגעות להפרות לכאורה של החוק למניעת הטרדה מינית, מינתה ועדת הביקורת בודקת חיצונית. נכון למועד זה, כפי שמסרה לנו החברה טרם הוגש לחברה דוח הבודקת וכי לא ידוע לחברה על חקירת משטרה שמתנהלת בנושא". כאמור גופי הפנסיה סבורים כי תרומתו של ויזל לחברה היא קריטית ולכן צפויים לתמוך בהמשך כהונתו, בודאי כל עוד לא נפתחה נגדו שום חקירה משטרתית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות