אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אאודי תשלם קנס בגובה 800 מיליון יורו על דיווח שיקרי של החברה בנוגע לתקנות פליטת מזהמים

אאודי תשלם קנס בגובה 800 מיליון יורו על דיווח שיקרי של החברה בנוגע לתקנות פליטת מזהמים

הקנס מורכב מ-5 מיליון יורו עבור עבירות רגולטוריות, ושאריתו היא החזר של רווחים כלכליים שנבעו מהזיופים

16.10.2018, 13:47 | שירות כלכליסט

יחידת אאודי של פולקסוואגן תשלם קנס של 800 מיליון יורו על מנת להסדיר חקירה של התובע הגרמני לגבי דיווח שקרי של החברה בנוגע לתקנות פליטת מזהמים. הקנס, עליו אין בכוונת אאודי לערער, מורכב מ-5 מיליון יורו עבור עבירות רגולטוריות, ושאריתו היא החזר של רווחים כלכליים שנבעו מהזיופים, כך אמרה אאודי היום. החקירה שנוהלה על ידי התובע של העיר מינכן בדקה מנועי דיזל 6V ו-8V.

מניות פולקסוואגן עלו ב-3% בבורסת פרנקפורט הבוקר, למרות שאאודי והחברה האם שלה הודו שהקנס ייפגע בביצועיהן הכלכליים השנה. עד כה השנה ירדה מניית החברה ב-11%.

קנס בסך 5 מיליון יורו לאאודי, צילום: שאטרסטוק קנס בסך 5 מיליון יורו לאאודי | צילום: שאטרסטוק קנס בסך 5 מיליון יורו לאאודי, צילום: שאטרסטוק

ההסדר מהווה אקורד סיום לחקירה המתמשכת סביב זיופים של פולקסוואגן בנתוני פליטות המזהמים של מנועי הדיזל מתוצרתה, שנחשפו ב-2015. מאז נאבקה יצרנית הרכב להתאושש מהשערוריה, ומנכ"ל אאודי לשעבר רופרט שטדלר נמצא במעצר מאז חודש יוני לאחר שחיבל לכאורה בחקירה וניסה לשנות את אחת העדויות.

ההסדר מכסה כ-5 מיליון מכוניות שנמכרו באירופה וארה"ב בין 2004 ו-2018 בהן מותקנים מנועי 6V ו-8V המשמשים במכוניות אאודי, VW, פורשה, וכן מנועי EA189 ו-EA288 שמשמשים ברכבי אאודי.

החקירות לגבי אנשים ספציפיים, כמו המנכ"ל לשעבר שטדלר, אינן נכללות בהסדר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות