אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אנרג'יאן בדרך לבורסת ת"א: תחל להיסחר בסוף אוקטובר

אנרג'יאן בדרך לבורסת ת"א: תחל להיסחר בסוף אוקטובר

חברת האנרגיה היוונית אשר רכשה בכ-150 מיליון דולר את מאגרי הגז כריש ותנין מידי קבוצת דלק, תחל להיסחר בבורסה המקומית לפי שווי שוק של 4.2 מיליארד שקל

16.10.2018, 15:02 | ליאור גוטמן
חברת האנרגיה היוונית אנרג'יאן תרשם למסחר בבורסה בישראל ופעילותה תחל ב-29 באוקטובר. החברה, שמחזיקה במאגרי הגז כריש ותנין, תחשב לחברה דואלית והיא תשולב במדד הגז ונפט שמנוהל בבורסה. המעבר לישראל דווח בחודש שעבר.

קראו עוד בכלכליסט

אנרג'יאן נסחרת גם בלונדון לפי שווי של כ-882 מיליון ליש"ט (כ-4.2 מיליארד שקל) כאשר מאז אפריל האחרון רשמה המניה שלה קפיצה של כ-28%. החברה נכנסה לשוק הישראלי לפני כשנתיים, כאשר רכשה בכ-150 מיליון דולר את מאגרי כריש ותנין מידי קבוצת דלק.

המכירה של המאגרים הייתה חלק ממתווה הגז הממשלתי שביקש לייצר תחרות לדואופול הקיים, כלומר לשני ספקי הגז 'תמר' ו'לווייתן'. בשנה החולפת סגרה אנרג'יאן שורת חוזים מול תחנות כוח פרטיות, בעיקר של החברה לישראל וקאנון, עם מכירה שנתית של יותר מ-4 מיליארד מ"ק גז לישראל, שתחל בפועל בסוף שנת 2021.

לשם השוואה, צריכת הגז הטבעי מקומית לשנת 2018 תנוע סביב 11 מיליארד מ"ק לשנה (כולל גז נוזלי).אנרג'יאן סיימה את החציון הראשון של 2018 ברווח נקי של כ-87.4 מיליון דולר, לעומת הפסד של כ-15 מיליון דולר בתקופה המקבילה. ברשות החברה עוד כחמישה רישיונות חיפושי גז נוספים שטרם נמדד הפוטנציאל שם.

מתיוס ריגאס מנכ"ל אנרג מתיוס ריגאס מנכ"ל אנרג'יאן | צילום: יריב כץ מתיוס ריגאס מנכ"ל אנרג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות