אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ג'ף בזוס: הפנטגון זקוק לאמזון, לא נתרחק ממיזמים צבאיים צילום: בלומברג

ג'ף בזוס: הפנטגון זקוק לאמזון, לא נתרחק ממיזמים צבאיים

בעוד גוגל נוטשת מכרזים ושיתופי פעולה עם משרד ההגנה האמריקאי, ומיקרוסופט סופגת לחץ מעובדיה לנהוג בצורה דומה, מציג מנכ"ל אמזון גישה הפוכה: לדבריו, הוא מעורב במיזמי ביטחון ממקום של פטריוטיות ודאגה למולדת

16.10.2018, 15:43 | עומר כביר
להחרים את הפנטגון? לא אם תשאלו את מייסד ומנכ"ל אמזון, ג'ף בזוס. "אם חברות טכנולוגיה גדולות יפנו את גבן למשרד ההגנה, המדינה תהיה בצרות", אמר אמש (ב') בוועידה של מגזין Wired.

קראו עוד בכלכליסט

בשבוע שעבר החליטה גוגל לפרוש ממכרז שירותי הענן של הפנטגון, בשווי 10 מיליארד דולר, על רקע לחץ מצד עובדי החברה. זאת, אחרי שכמה חודשים קודם לכן בחרה להפסיק את עבודתה עם פרויקט מל"טים של הפנטגון בעקבות מחאה נרחבת מצד עובדיה. אתמול פורסם שגם עובדי מיקרוסופט לוחצים על החברה לפרוש ממכרז הענן של הפנטגון.

הגנרלים מחכים לאמזון, צילום: בלומברג הגנרלים מחכים לאמזון | צילום: בלומברג הגנרלים מחכים לאמזון, צילום: בלומברג

בדברים שאמר בוועידה הבהיר בזוס שאמזון לא מתכוונת לנקוט במהלכים דומים. "נמשיך לתמוך במשרד ההגנה, ואני חושב שאנחנו צריכים לעשות את זה", הוא אמר. "זה לא הגיוני מבחינתי (שחברה נכנעת ללחץ של עובדים, ע"כ). אחד התפקידים של ההנהלה הבכירה הוא לקבל את ההחלטות הנכונות, אפילו אם הן לא פופולריות".

הוא הבהיר ששיתוף הפעולה של אמזון עם הפנטגון נובע מהרצון לשמור על ארה"ב בטוחה: "אני אוהב את המדינה הזו. אני יודע שכולם מאוד חצויים בגלל הפוליטיקה וכדומה, אבל המדינה הזו היא יהלום".

מנכ"ל אמזון הוסיף שאסור לעצור את ההתקדמות הטכנולוגית בגלל נזק אפשרי. "הסיבה שהתקדמנו כמין היא שהמשכנו להתקדם טכנולוגית", הוא אמר. "טכנולוגיה היא תמיד דו צדדית, יש דרכים להשתמש בה לרעה. כשהדפוס הומצא אנשים יכלו לכתוב ספרים מרושעים ולהוביל באמצעותם מהפכות רעות וליצור אימפריות פשיסטיות. זה לא אומר שספרים הם רעים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

2.
גאון
ראה איך המתחרות שלו משתמשות בערכים כדי לככב מעל דפי העיתון ובינתיים דפק כניסה למכרז של מליארדים עם אחד הנכסים הכי חשובים שלו תוך שהוא מטבל את זה ב"ערך" נגדי. בסוף זה הכל עסקים, בזוז עשה החלטה עסקית (כהרגלו) ושם את הערכים בצד (כהרגלו) כדי להעיף עוד ועוד דולרים לאוויר. מהעסקה הזאת הפנטגון לא ישתחרר בחיים.
ASD  |  16.10.18
1.
"טכנולוגיה היא דו צדדית, יש דרכים להשתמש בה לרעה"
אמזון( יחד עם פייסבוק ואפל) היא דוגמה טובה לשימוש לרעה בטכנולוגיה. העידן הדיגיטלי נותן כח עצום למספר מצומצם של חברות ענק ששולטות כל אחת על תחומים שלמים בחוויה המודרנית. הבעיה היא שחברות אלה מתחמקות מהאחריות שמגיעה עם הכח הזה ומתנהלות משל היו חברה רגילה שהאחריות היחידה שלה היא כלפי בעלי המניות. אבל עם הכח מגיעה אחריות מוסרית וזה הבסיס לכל חברה אנושית. עץ הדעת טוב ורע אגב, גם גוגל ומיקרוסופט לא חפים מפשע, אבל לפחות יש להן איזשהם קווים אדומים. בין היתר בגלל האופי של המייסדים.
נכון מאוד  |  16.10.18