אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הבחירות בארה"ב: פייסבוק נערכת לקמפיין הטעיית מצביעים צילום: שאטרסטוק

הבחירות בארה"ב: פייסבוק נערכת לקמפיין הטעיית מצביעים

הרשת החברתית הודיעה שתגביר את מאמציה לאיתור פוסטים שנועדו לגרום לגולשים להימנע מלהצביע ע"י דיווחים כוזבים על סגירת קלפיות ואיסורי הצבעה פיקטיביים

16.10.2018, 15:51 | עומר כביר
לקראת בחירות אמצע הקדנציה בארה"ב בחודש הבא, מרחיבה פייסבוק את מאמציה להסיר פוסטים שנועדו למנוע ממשתמשים להצביע באמצעות פרסום מידע מוטעה.

קראו עוד בכלכליסט

בבחירות לנשיאות 2016 החלה פייסבוק להסיר פוסטים שמציעים לקנות או למכור קולות, וכן פוסטים שמציגים מידע שגוי במכוון על תאריכים ומקומות ההצבעה. כמו, למשל, פוסט שלפיו דמוקרטים מצביעים ב-6 בנובמבר ורפובליקנים ב-14 בדצמבר.

נערכים לטרולים. פייסבוק, צילום: שאטרסטוק נערכים לטרולים. פייסבוק | צילום: שאטרסטוק נערכים לטרולים. פייסבוק, צילום: שאטרסטוק

"בחודש שעבר, הרחבנו את המדיניות ועתה אנחנו אוסרים מצג שווא לגבי אופן ההצבעה, כמו טענות שאפשר להצביע ב-SMS, והצהרות לגבי האם הקול שלך ייספר (למשל, 'אם הצבעת בפריימריז, הקול שלך לא ייספר בבחירות הכלליות'", נמסר בהודעה שפרסמה הרשת החברתית. "גם הצגנו אפשרות דיווח חדשה כדי שאנשים יוכלו להגיד לנו אם הם רואים מידע לא מדויק, והקמנו ערוצי דיווח יעודיים לוועדות בחירות במדינות השונות".

במקרים שיש צורך באימות נוסף של דיווחים צפויה פייסבוק להסתייע בגורמים חיצוניים. "למשל, אם אנחנו לא יכולים לוודא טענות על המצב של מקומות הצבעה שונים ('בית הספר היסודי מוצף, הקלפיות נסגרו'), נשלח את התוכן לביקורת של בודקי עובדות. תוכן שידורג כשגוי יוצג נמוך יותר בפיד, בתוספת מידע נוסף מבודקי העובדות שלנו בנושא", נכתב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות