אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בנק הפועלים מכר את אחזקותיו בכלל ביטוח ברווח של 119 מיליון שקל צילום: רון קדמי

בנק הפועלים מכר את אחזקותיו בכלל ביטוח ברווח של 119 מיליון שקל

הבנק ימכור את אחזקתו ההיסטורית (9.5%) בחברת הביטוח לחברת איי.די.בי פיתוח שתמכור אותן לצד שלישי

16.10.2018, 19:53 | גולן חזני

בנק הפועליםמכר הערב (ג') את אחזקתו ההיסטורית בחברת הביטוח כלל. לפי הדיווח של הבנק לבורסה מכירת המניות התבצעה לפי מחיר של 62 שקל למנית כלל - מחיר נמוך בכ-5% מהמחיר בה סגרה מניית כלל את יום המסחר (65 שקל). בגין המכירה, הבנק צפוי לרשום רווח של 119 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

הרוכשת: חברת איי.די.בי פיתוח שתמכור אותן בעיסקת החלף (SWAP) לצד שלישי, כפי שמכרה כ-25% ממניות חברת הביטוח בשנתיים האחרונות, עפ"י הוראת רשות שוק ההון.

עסקאות החלף מקנות לאיי.די.בי אפשרות ליהנות מעלייה עתידית בערכן של מניות כלל למרות שהיא לכאורה מוכרת אותן. באותה מידה היא חשופה להפסד בגין ירידה אפשרית בערך המניות. הבנק החזיק 9.5% ממניות כלל והסכם בעלי המניות עם אי.די.בי נחתם עוד ב-1998.

העובדה שאיי.די.בי היא רוכשת המניות מעוררת סימני שאלה שכן היא מחוייבת למכור את יתרת אחזקתה בחברה מאחר ואין לה היתר שליטה. בשוק מעריכים כי הרכישה מצביעה על כך שאדוארדו אלשטיין, בעל השליטה באיי.די.בי, עדיין מאמין שהוא יוכל לקבל את היתר השליטה בכלל.

אריק פינטו מנכ"ל בנק הפועלים , צילום: אוראל כהן מיכאל קרמר אריק פינטו מנכ"ל בנק הפועלים | צילום: אוראל כהן מיכאל קרמר אריק פינטו מנכ"ל בנק הפועלים , צילום: אוראל כהן מיכאל קרמר

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות