אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שקדי בדרך ליו"ר פז: האסיפה הכללית בחרה בו כדירקטור צילום: אוראל כהן

שקדי בדרך ליו"ר פז: האסיפה הכללית בחרה בו כדירקטור

מינויו של מנכ"ל אל על לשעבר הומלץ על ידי ילין לפידות והוא ניצח במירוץ לתפקיד את מנכ"ל אסם היוצא איציק צאיג. דירקטורים נוספים שאושרו הערב הם אריק שטיינברג שהומלץ על ידי מנורה ועודד גילת שמונה לדירקטור חיצוני

16.10.2018, 21:47 | גולן חזני ורחלי בינדמן

אליעזר שקדי ואריק שטיינברג נבחרו באסיפה הכללית של פז לכהן כדירקטורים בחברה. שקדי הומלץ על ידי ילין לפידות וניצח את איציק צאיג, מנכ"ל אסם היוצא, ואילו שטיינברג הומלץ על ידי מנורה מבטחים והקדים את חזי אופיר. במקביל מונה עודד גילת שהומלץ על ידי מיטב דש כדירקטור חיצוני במקומו של שאול צמח.

מנכ"ל פז יונה פוגל, צילום: עמית שעל מנכ"ל פז יונה פוגל | צילום: עמית שעל מנכ"ל פז יונה פוגל, צילום: עמית שעל

שקדי מועמד עתה לתפקיד יו"ר פז, מה שלבטח מעודד את יונה פוגל, המנכ"ל השנוי במחלוקת של החברה שכלפיו טען היו"ר המתפטר יצחק עזר טענות קשות על ממשל תאגידי לקוי בחברה. פוגל לא הצליח לשמור על ההישגים שהושגו בתקופה שבה עוד היתה החברה בשליטתו של בינו צדיק, ומאז מכר האחרון את אחזקות השליטה בחברה, תשואת המניה שלה מפגרת אחרי המדדים המובילים בבורסה.

מה שיכול להפריע לשקדי הוא מהלך שמובילה מיטב דש למינוי דירקטור נוסף עשירי בחברה, באמצעות אישור הנושא באסיפה כללית. לתפקיד זה מועמד אברהם ביגר, שבעבר כיהן מנכ"ל פז וגם יו"ר מכתשים אגן וחברות נוספות ונחשב כמי שיכול להוביל את החברה, כיו"ר דומיננטי וחזק מול פוגל, כמו גם את המהפך שדורשים מוסדיים שונים לבצע בחברה.

הערכות: אם אברהם ביגר ייכנס לדירקטוריון - פוגל ייאלץ להתפטר

מדובר בתוצאות צפויות שכן על פי רוב הגופים המוסדיים תומכים במועמד מטעמם ולא מטעם החברה. במיטב דש דורשים לכנס עוד אסיפה תוך 45 יום שעל סדר יומה מינוי דירקטור נוסף כאשר התכנית היא שאברהם ביגר, המנכ"ל המיתולוגי של פז, יגיש מועמדות. אם ביגר ייכנס לדירקטוריון הערכות בשוק הן ששני המנהלים הדומיננטים לא ישרדו יחד וכי פוגל יתפטר לבסוף.

ל"כלכליסט" אף נודע כי מיטב דש השיגו אישור עקרוני מרשות ההגבלים העסקיים לתאם עמדות עם המוסדיים האחרים כדי להבטיח בחירתו של ביגר לדירקטוריון. במיטב דש המחזיקים 9% מפז רוצים לראות יו"ר דומיננטי ולא סבורים ששקדי או שטיינברג יידעו לתת משקל נגד לפוגל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות