אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בגלל ביילס ורייזמן: נשיאת איגוד ההתעמלות התפטרה חמישה ימים לאחר שמונתה לתפקיד צילום: גטי אימג'ס

בגלל ביילס ורייזמן: נשיאת איגוד ההתעמלות התפטרה חמישה ימים לאחר שמונתה לתפקיד

מארי בונו, הנשיאה הזמנית של איגוד ההתעמלות האמריקאי (USA Gymnastics) נאלצה לפרוש מתפקידה חמישה ימים לאחר שקיבלה אותו בגלל ציוץ ביקורתי על נייקי. היא ספגה ביקורות מהמתעמלות המובילות סימון ביילס ואלי רייזמן

17.10.2018, 11:01 | שירות כלכליסט
מארי בונו, הנשיאה הזמנית של איגוד ההתעמלות האמריקאי (USA Gymnastics) נאלצה לפרוש מתפקידה חמישה ימים לאחר שקיבלה אותו בגלל ציוץ ביקורתי על נייקי.

בונו התפטרה אמש לאחר שמונתה לתפקיד ב-12 באוקטובר. היא נאלצה להתפטר לאחר שספגה ביקורות כבדות מהמתעמלות, זוכות מדליות הזהב, סימון ביילס ואלי רייזמן. בונו, לשעבר חברת קונגרס, צייצה נגד נייקי עם תמונה בה היא נראית מוחקת את הלוגו של החברה. בונו מחקה את הלוגו מהנעליים שלה או של משפחתה בגלל התמיכה של החברה בקולין קאפרניק, שחקן הפוטבול שמוביל מחאה נגד אלימות שוטרים ולכן מותקף פוליטית על ידי הצד השמרני במפה הפוליטית של ארה"ב.

ביילס צייצה ציוץ תגובה לציוץ של בונוס בו היא הביעה "הלם" מכך שהמנהיגה החדשה של הארגון שהיא מייצגת תפגע בצורה כל כך משמעותית באחד מהספונסרים הגדולים שלה ושל ספורטאים אולימפים רבים.

ביילס כתבה: "אל תדאגו, זה לא שאנחנו צריכים נשיא חכם יותר של איגוד ההתעמלות או ספונסרים או משהו כזה".

סימון ביילס , צילום: גטי אימג סימון ביילס | צילום: גטי אימג'ס סימון ביילס , צילום: גטי אימג

ההיררכיה של איגוד ההתעמלות האמריקאית עזבה בחודשים האחרונים בגלל שערוריית התקיפה המינית של מתעמלות צעירות על ידי רופא הנבחרת, ד"ר לארי נאסר.

בונו התנצלה על הציוץ אבל הביקורת לא פסקה. מיד אחרי ביילס, אלי רייזמן העלתה נקודה נוספת בטוויטר וציינה שהחברה שהעסיקה את בונוס כסגנית נשיא (חברת הייעוץ Faegre Baker Daniels) עבדה עם התאחדות ההתעמלות האמריקאית כדי לנסות להסתיר את הסיפורים על לארי נאסר. "חברותיי לקבוצה ואני דיווחנו על נאסר ל-USAG ב-2015. אנחנו יודעים שהוועד האולימפי האמריקאי ועורכי הדין ב-Faegre Baker Daniels, קיבלו את ההודעה על כך גם. ועדיין נאסר המשיך להתעלל מינית בילדים במשך 13 חודשים לאחר מכן. למה להעסיק מישהו שמזוהה עם החברה שסייעה לכסות על ההתעללות?".

זו היה הציוץ האחרון בארון של בונו שנאלצה להתפטר בעקבות האשמות. היא האשימה את קולין קאפרניק בציוץ משלה. "עם כל הכבוד למר קפרניק, הוא הביעה את דעתו כפי שהסעיף הראשון בחוקה מאפשר וכך אני עשיתי" כתבה והוסיפה בהודעה: "העזיבה שלי מגיעה בעקבות התקפות אישיות שהפכו את ההנהגה שלי של ה-USAG לנטל על הארגון"

היא לא הגיבה להאשמות של המתעמלות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות